Co je nového ve světě SEO v roce 2022?

Co je nového ve světě SEO v roce 2022?

Na optimalizaci pro vyhledávače by neměl zapomínat nikdo, kdo chce uspět v online světě například se svým magazínem, webovými stránkami, projektem či jiným. Vždy je však dobré mít po ruce schopného specialistu, který se v tomto světě dobře orientuje. Přece jenom i zde dochází k řadě novinek a ke spoustě změnám, které je dobré mít neustále na paměti. Co konkrétně je nyní nového ve světě SEO? 

Mobilní verze se pyšní novým doplňkem 

Není to zas tak dlouho, co se do popředí dostalo hlasové vyhledávání a co se klade důraz na mobilní verzi. Nyní se tyto požadavky dostávají zase na jinou úroveň, mobilní verze se pyšní novým doplňkem, kterým je funkce People Search Next. Tento doplněk lidem na základě toho, co hledají, doporučuje další relevantní a třeba i navazující obsah. Jinými slovy lze říct, že „People Search Next” můžeme přeložit jako „Lidé také vyhledávají” nebo „Lidé dále vyhledávají”. 

Pozor, nejedná se o nahrazení současných doplňků, je to jen další funkce navíc, která dokonce funguje samostatně. 

Google přepisuje titulky 

Pozor si musíte dát na psaní dvojteček, závorek nebo pomlček či spojovníků do textu. Nedávné studie totiž ukazují, že Google přesně takové titulky přepisuje, a to z bezmála šedesáti procent. Pozor si dávejte také na správnou délku titulků. Internetový vyhledávač má totiž tendenci přepisovat jak příliš krátké, tak příliš dlouhé nadpisy. 

V současné době existuje řada internetových nástrojů, které mohou to či ono kontrolovat. Předtím, než tet nahrajete, stačí nadpis vložit do nástroje a zkontrolovat si, jestli odpovídá stanovenému. 

Miniatury obrázků ve vyhledáváních 

Pokud na internetu hledáte odpovědi na své otázky, což je zcela logické a jasné, možná jste si všimli novinky v podobě miniatury obrázků ve vyhledáváních. Je to nová funkcionalita, která možná má svůj účel, ale především nás upozorňuje na to, že na obrázky bychom neměli zapomínat. Jejich popis je důležitý, také hrají roli. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.