Co je trendem v SEO světě?

Co je trendem v SEO světě?

Každý SEO specialista by se měl zajímat o to, co se v SEO světě děje. Je to stejné jako ve světě s módou, i zde se neustále mění trendy, které je třeba znát a o nichž je třeba vědět. Každý rok přináší do SEO světa jisté novinky, dokonce každý měsíc se objevuje něco nového, co je dobré registrovat, jelikož to může výrazně pomoct s optimalizací klíčových slov. V nedávné době se třeba takovým trendem stala virtuální analýza klíčových slov, nad kterou se pozastavíme.

Pod pojmem “analýza klíčových slov” se představí hlavně excelová tabulka, která je několikastránková a která obsahuje mnoho, mnoho řádků a sloupců. Pro laiky je to španělská vesnice, pro specialisty je to však něco zcela přehledného, v němž se rychle najde to, co se potřebuje.

Pokud jsou pro vás však nepřehledné tabulky trápením, možná právě vy uvítáte velice zajímavou novinku, kterou je velice jednoduchá virtuální analýza klíčových slov.

Jak taková virtuální analýza klíčových slov vypadá?

Jedná se o naprosto unikátní způsob, jak často opravdu velmi obsáhlý excelovský dokument přeměnit v jednoduchou webovou stránku. Je to jinými slovy velice rychlý, snadný přehled o tom, jaká klíčová slova jsou pro vás a váš podnik, případně pro webovou stránku, důležitá. Odhalí, jak dobře nebo špatně si web vede ve výsledcích vyhledávání v různých vyhledávačích.

Vytvořte si virtuální analýzu klíčových slov i vy

Skvělé je, že vytvořit si takovou online analýzu klíčových slov není vůbec těžké. Své zdroje si připravíte v Excelu, poté v nástroji Power BI provedete potřebné úpravy po nahrání analýzy. Následovat bude publikace v tomto online nástroji. Analýzu pak je možné samozřejmě sdílet, je to všechno naprosto online. Buď si jednoduše vygenerujete odkaz na analýzu, nebo vytvoříte šablonu na webu, kam si vložíte iframe.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.