Chyby při tvorbě webu, které odrazují čtenáře

Chyby při tvorbě webu, které odrazují čtenáře

Založit svůj vlastní web dnes dovede opravdu každý. Na internetu narazíte na nespočetně mnoho návodů, díky kterým si vytvoříte vlastní web krok po kroku. Mnozí lidé se však při vytváření webů dopouští mnoha chyb, které mohou mít negativní vliv na budoucnost celé webové stránky. Bohužel se chyb často dopouští i profesionálové, proto si zmiňme ty nejčastější chyby, které mohou posléze odradit čtenáře i návštěvníky 

Na internetu v současné době funguje a existuje více jak miliarda webů. Přesto jen některé z nich mají pravidelnou návštěvnost a jen některé z nich jsou pravidelně navštěvované. Že váš web není navštěvován jak ostatní webové stránky? Možná jste se při tvorbě webové stránky dopustili několika chyb, které mají bohužel negativní vliv na návštěvnost webu.  

Založili jste web bez cíle a plánu 

Při zakládání jakéhokoli webu byste měli mít vlastní cíl a plán, co s webem uděláte. Než registrujete doménu, zodpovězte si otázku, pro koho webovou stránku tvoříte nebo co je cílem webové stránky, jakého cíle chcete dosáhnout. Až poté se pusťte do díla. Jelikož však budete vědět, za jakým účelem web tvoříte, budete mít najednou jasnou představu o tom, jak má web vypadat, budete návštěvníkům nabízet opravdu skvělý obsah, který budou pravidelně vyhledávat.  

Domovská stránka je jeden velký zmatek 

To první, co návštěvník webové stránky vidí, je domovská stránka. Proto by právě domovská stránka měla být vyšperkovaná k dokonalosti. Základem kvalitní a vkusné domovské stránky je viditelný titulek, díky kterému návštěvník hned ví, o čem web je a co se na webu dozví.  

Pro vás je důležité oslnit na deset prvních vteřin. Pokud během prvních deseti vteřin návštěvník pozná, že web mu má co nabídnout, pak se na něj bude pravidelně vracet. Pakliže ho nic nezaujme, už na váš web nikdy nezavítá. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.