Jak dělat copywriting, abyste se stali žádanými

Jak dělat copywriting, abyste se stali žádanými

O copywritery je v poslední době nouze. Tedy o kvalitní copywritery je nouze a lidé se o ně doslova perou. Pokud patříte k pisálkům na vlastní noze, pokud však nemáte tolik zakázek jako jiní, asi děláte něco špatně a je třeba se zdokonalit, zkvalitnit své služby. Naštěstí vám prozradíme, co děláte špatně, respektive co udělat proto, abyste se stali skutečně žádanými.  

Ze všeho nejdůležitější je neustále se vzdělávat. Člověk, který se nevzdělává, se nikam neposouvá, a tak sám sebe doslova zabíjí. Pročtěte si knihy, které o copywritingu pojednávají, čerpejte z nich moudra a poté moudra použijte v praxi.  

Samozřejmě sebevzdělání k tomu, abyste se stali žádanými, nestačí. Máme pro vás několik dalších konkrétních tipů na to, jak dělat copywriting, abyste se stali žádanými.  

Mějte vlastní techniku psaní 

Kopírovat od ostatních, to umí každý. Abyste se stali žádanými copywritery, měli byste mít vlastní techniku psaní. Inspirovat se samozřejmě můžete od konkurence, kolegů nebo od klientů, svou techniku psaní si však vypěstujte zcela sami, aniž byste použili to, co je typické pro jiného copywritera.  

Neustále si budujte kontakty 

Co copywriterovi nejvíce pomůže? Když se o něm bude vědět! A tak si neustále budujte síť kontaktů. Stávající klienty poproste, aby o vás napsali hodnocení, aby o vás šířily jenom dobré zprávy. Budujte kolem sebe jistou online komunitu, díky které jiní klienti na první pohled poznají, že narazili na diamant.  

Budujte svou osobní značku 

Kontakty jsou jedna věc, ale osobní značka je věc druhá. Budování své osobní značky není zrovna nic snadného, člověk snadno uklouzne po vlastní samolibosti nebo narcismu. Budujte proto svou značku s jistou pokorou a snažte se o to, aby si vás lidé spojovali s tím, co děláte dobře – s copywritingem.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.