Jaký by měl váš web být, aby splňoval SEO

Jaký by měl váš web být, aby splňoval SEO?

Vlastnit web – to už dneska není nic neobvyklého. Všichni si chtějí nějak přivydělat do kapsy a proč si nepřivydělat tak, že si založíme svůj vlastní web? Není to nic drahého, ale není to ani nic jednoduchého. Řada lidí si myslí, že vlastnit webovou stránku je jednoduché, ale to teda není. Jestliže totiž toužíte po úspěšném a navštěvovaném webu, který by vám taky vynášel, je zapotřebí, abyste ovládali SEO. Bez toho to totiž nejde.

SEO je však velice široký pojem. Není to jenom optimalizace pro vyhledávače, jak zní to nejobecnější a nejznámější vysvětlení pojmu. Skrývá to v sobě mnohem víc než jenom ovládání klíčových slov.

Pokud toužíte po kvalitní a navštěvované webové stránce, musíte splňovat faktory SEO. SEO faktory nám totiž určují, jak moc bude web úspěšný, a pokud je splníte, pak máte vyhráno. Pojďme si proto SEO faktory vyjmenovat.

• mobilní verze

To, co aktuálně nejvíce ovlivňuje úspěšnost webu, je mobilní verze. Pokud vaše webová stránka nemá mobilní verzi, ale jenom tu klasickou desktopovou, vyhledávač vám dá velké mínus a místo vás upřednostní ty webové stránky, které mají mobilní verzi.

• strukturovaná data

Taky se aktuálně velice dbá na strukturovaná data. Je to jakási příprava na hlasové vyhledávání, které zanedlouho ovládne internet, proto na to buďte připraveni.

• práce se sociálními sítěmi

Lidé dneska tráví na sociálních sítích neuvěřitelné tři hodiny denně (vyplývá to z aktuálních průzkumů). Byli byste tedy hloupí, kdybyste této závislosti nevyužili. Propagujte si zde svou stránku, sdílejte své příspěvky, ať jsou zase sdílené dál. Jenom to vám zaručí návštěvníky na vašem webu. Kam se hrabou PR texty!

• rychlost

A bez čeho se váš web neobejde, tak je rychlost. Je důležité, abyste měli takzvanou technickou optimalizaci a váš web se načítal rychleji než do pěti sekund. Lidé nemají čas ztrácet čas – nechtějí čekat, až se načte stránka více jak pět vteřin.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.