rozdíl mezi copywriterem a copywrighterem

Jaký je rozdíl mezi copywriterem a copywrighterem?

Je jen málo oborů, které mají budoucnost. Díky zaměstnanecké krizi se neustále potýkáme s domněnkou, že zanedlouho budou firmy investovat do robotizace, což je něco, co je bohužel nevyhnutelné. Jen málokteré obory, které dnes fungují naprosto fantasticky, vydrží i nápor robotů a velké množství strojů, kterými se začnou plnit firmy. Jedním povoláním, které má budoucnost a které bude žádané i v době robotizace, bude copywriting. Mnozí lidé však nevědí, kdo je to copywriter. Tato profese je velice často zaměňována, a to konkrétně s copywrighterem. Mezi nimi je však obrovský rozdíl.

Jaký je hlavní rozdíl mezi copywriterem a copywrigterem?

Zatímco copywriter je mistr v psaní textů, miluje psaní textů a je dostatečně kreativní, vyzná se v marketingu a má skvělý všeobecný přehled, copywrighter je zelený mužíček, který je specifický svým rybím obličejem. Podle všeho by měl chodit děti strašit po nocích, mnohdy s sebou nese i rákosku, která děti vyděsí ještě víc.

Copywriter na rozdíl od copywrightera pracuje z domu, mnohdy může pracovat v kancelářích firem. Copywrighter se vyskytuje v mnohých nesepsaných pohádkách nebo se o něm dozvíte na internetu, kde si z tohoto strašlivého pohádkového tvora dělají legraci a různě si ho přikrášlují.

Rozdíl je také v pomoci, kterou vám mohou poskytnout. Zatímco copywriter může pomoct zvýšit své zisky, dodá vám kvalitní text a mnohdy vytvoří webovou stránku, copywrighter maximálně vyděsí děti v době, kdy jsou zlobivé.

Zaměřme se na copywritera

Zůstaňme však u copywritera. Jak již bylo zmíněno, jedná se o člověka, který se živí psaním textů. Jeho výhodami je perfektní znalost českého jazyka, miluje sloh a ovládá ho. Samozřejmě je také dostatečně kreativní, což ocení zejména jeho odběratelé, kteří kreativitu vyhledávají.

Náplní jeho práce je psaní reklamních textů, psaní článků do magazínů nebo také editace e-shopů a podobně.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.