Mikroformáty jako hit

Mikroformáty jako hit tohoto roku v oblasti SEO

Jestliže pracujete jako SEO specialista, tudíž se živíte optimalizací webů pro vyhledávače a vším, co s tím souvisí, měli byste se v tomto světě samozřejmě dobře orientovat, což znamená, že byste měli mít na paměti všechny zajímavé novinky, které se se SEO pojí. S novinkami se však ukazují na světlo i faktory, které výrazně ovlivňují úspěšnost webu. Například jedním z faktorů je rychlost či mobilní verze, dalším faktorem jsou mikroformáty.

Pokud toužíte po webu, který by byl úspěšný, tedy na který by se lidé pravidelně vraceli, pak je nutné, abyste používali mikroformáty. Je to pro vás jenom prospěšné, vaší webové stránce to rozhodně prospěje.

Proč bych měl volit mikroformáty?

Mikroformáty jsou dalším výmyslem Googlu. Ten se nyní snaží o to, aby lépe vyhodnocoval, čemu se vlastně daný web věnuje. Pokud Google rychle pochopí, o čem stránka pojednává, upřednostní webovou stránku před ostatními, které jsou nepřehledné a z nichž neplyne, o čem stránka vlastně je.

Pokud webovou stránku nastavíte pro mikroformáty, vyhodnocování Googlu bude mnohem rychlejší a pro nás prospěšnější. Tyto mikroformáty se vztahují nejen na mobilní verze, ale taky jsou pomůckou při zobrazování vyhledávacího boxu v rámci webu přímo ve vyhledávači Google. Díky mikroformátům navíc získáte více prostoru v organickém vyhledávání, tudíž tím zvýšíte množství prokliků na váš web.

Zrychlí se načítání stránky!

Mikroformáty jsou naprosto skvělé i proto, že se zvýší rychlost načítání vašeho webu. A jak jsme zmínili dříve, rychlost je to, na čem skutečně záleží. Pokud se webová stránka nenačte do tří vteřin, Googlem není schválená. Upřednostňovány jsou takové webové stránky, které se načítají opravdu rychle – tedy do tří vteřin.

Mikroformáty, například formát AMP, dokáže zjednodušit verzi webu tak, že se načte doslova okamžitě – zhruba do jedné vteřiny.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.