Pět tipů, jak získat fanoušky na Facebooku

Pět tipů, jak získat fanoušky na Facebooku

Pokud si zakládáte vlastní webovou stránku, obvykle chcete, aby byla čtená. K tomu ostatně spěje i vlastní facebooková stránka, kterou na webu zveřejníte. Na Facebooku budete nabádat lidi k přečtení konkrétních textů, lidé se nenechají dlouho přemlouvat. Díky Facebooku tak může být váš web čtený, jenže je otázkou, jak na Facebook přilákat tolik lidí, aby se stali fanoušky stránky. Ne každý má zájem o věčné upomínání na zdi, ne každý má zájem o neustále přibývající statusy. Abyste však na své facebookové stránce měli dostatek fanoušků, máme pro vás několik tipů, jak toho dosáhnout.  

Jestliže jste zaregistrovali na Facebooku stránku, která měla přes tisícovku fanoušků, zatoužili jste po tom určitě taky. Jenže tak snadné to není, někdy je těžké dostat se byť jen k pouhé stovce. Díky našim pěti tipům však budete získávat fans pro svou stránku na Facebooku snadněji.  

Přidejte odkaz na fan page do emailového podpisu 

Pokud často píšete emaily, proč do emailového podpisu nepřidat také odkaz na svou fan page čili na facebookovou stránku? Lidé ji zaregistrují, mrknou na ni a případně ji “lajknou”, pokud se jim bude zamlouvat. Je to snadný, hlavně levný způsob, jak přilákat fans na svou stránku.  

Vytvořte reklamu 

Bohužel už ne bezplatná, ale efektivní alternativa získání fanoušků je vytvořit si reklamu pro svou FB stránku. Facebook nabízí jednoduchý způsob, jak reklam vytvořit, je to velmi snadné.  

Sdílejte stránku i na svém osobním profilu 

Doporučujeme také sdílet svou stránku i na svém osobním profilu. Vaši přátelé jistě rádi uvidí vaši práci. Stejně tak doporučujeme poprosit fanoušky stránky, aby stránku sdíleli zase sami u sebe.  

Využijte Instagramu 

I Instagram je mocná zbraň, mnohdy je mocnější než samotný Facebook. Vytvořte proto buď profil samotné stránce, nebo ji jen sdílejte i na svém instagramovém profilu.  

Přidejte na web “facebook like box” 

Aby čtenářům vaší stránky neunikli žádné nové články, přidejte na stránku plugin “facebook like box”, čímž je budete nabádat, aby se stali fanoušky fan page na Facebooku. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.