Redakční systémy, které zvažte při tvorbě vlastního webu

Redakční systémy, které zvažte při tvorbě vlastního webu

Uvažujete nad tvorbou vlastní webové stránky? Chcete mít vlastní online magazín, na kterém budete dnes a denně vítat nespočetně mnoho čtenářů? V takovém případě byste měli znát redakční systémy, které můžete využívat. Je opravdu mnoho redakčních systémů, ve kterých můžete pracovat, pokud se rozhodnete plnit své webové stránky nejrůznějšími texty.  

K nejznámějším redakčním systémům patří bezesporu systém WordPress, který je dnes také asi nejvyužívanějším redakčním systémem vůbec. Práce v něm není nijak složitá, právě naopak – rychle si osvojíte práci s ním. I když však je to nejvyužívanější redakční systém, se kterým se můžete setkat, není to ani zdaleka ten jediný redakční systém. Zmiňme si ještě nějaké redakční systémy, které možná nejsou tak extrémně známé, přesto mají své výhody.  

Drupal 

Kromě zmiňovaného redakčního systému WordPress existuje také redakční systém Drupal. Jedná se o systém zdarma, který je založený na PHP. Jedná se o velice populární redakční systém, který však využívají hlavně velké společnosti, jako je třeba Fast Company nebo MIT či Sony Music. K silným stránkám tohoto redakčního systému patří především robustní podpora komunity, a to včetně kanálů IRC. Také je silnou stránkou Drupalu to, že je využívají opravdu velké společnosti. Nevýhodou je na druhou stranu to, že třeba pro jednoduché weby je Drupal příliš pokročilým redakčním systémem.  

TextPattern 

K dalším zdarma dostupným redakčním systémům, které jsou založené na PHP, patří také TextPattern, který je bohužel velice přehlížený, což je škoda. K jeho silným stránkám patří zejména velice jednoduše použitelné rozhraní a také skvělá dokumentace včetně online manuálu. Co se týče jeho slabých stránek, je třeba zmínit menší komunitu a také méně pluginů, než jaké nabízí jiné a oblíbenější redakční systémy. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.