Roboti Googlu

Roboti Googlu jsou mnohem zdatnější, než jsme si mysleli

Měsíc co měsíc sledujeme aktuální novinky ze světa SEO. Každý měsíc jich je habaděj, proto se vždy snažíme vypíchnout ty nejzajímavější, i když nyní jich je víc než dost. Opět se o hlavní novinky zasloužil Google. Není se čemu divit, vždyť tento vyhledávač se neustále snaží o to, aby si svou dominantní pozici udržel. Pokuta v minulém měsíci mu trochu snížila respekt, který si za tu dobu působnosti vypěstoval, ale je zase zpátky – v plné své síle.

A opět nám přinesl řadu novinek, které jsou rozhodně fantastické! Mnozí ocení hlavně štítky v mobilních obrázcích Googlu, díky čemuž jsou obrázky daleko přehlednější. Řada lidí, kteří milují sledování videí, rozhodně ocení náhledy a krátké spoty videí, díky čemuž si ušetří trochu času, protože nikdy nekliknou na video, které by je nenaplňovalo a nebavilo.

Ale to nejsou ty jediné novinky, co Google nyní přinesl. Nyní se všichni točí hlavně kolem Google robotů, kteří jsou daleko zdatnější a chytřejší, než jsme si vlastně mysleli.

Stránky prochází bez ohledu na velikosti

O Google robotech nejdříve vznikaly nejrůznější spekulace, že nebudou moct projít různé stránky o větších MB. To je však omyl. Dnes se ukázalo, že jsou opravdu mnohem zdatnější, než jsme kdy mohli předpokládat.

Před několika lety se nechal Google slyšet, že budou roboti moct procházet jenom ty stránky, které mají maximální velikost kolem 10 MB. Nyní to už neplatí. Číslo se totiž rapidně zvýšilo!

Na jak moc se číslo zvýšilo?

Podle aktuálních informací budou moct Google roboti projít a indexovat i takové stránky, které mají několik set MB, což je opravdu obrovský pokrok! Samozřejmě se ještě musí přihlížet a vyladit rychlost načítání, bude se muset zrychlit naprosto všechno. Některé stránky mohou mít právě s touto zmiňovanou rychlostí problém. Google totiž doporučuje, aby se stránky načítaly do dvou sekund.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.