Na rychlosti webu záleží!

Na rychlosti webu záleží!

Mít svůj vlastní web je dnes poměrně fuška. Samozřejmě, pokud tomu rozumíte, je to jenom velká výhoda, ale pokud by chtěl mít svůj vlastní web amatér, který ani neví, co je to klíčové slovo, rozhodně jeho webová stránka nebude tak úspěšná, jak touží. Pokud však chcete mít webovou stránku, kterou chcete mít úspěšnou, stačí si na pomoc zavolat SEO specialistu, který vám se vším pomůže. Jedná se o profesionála ve svém oboru, který má ve světě SEO zkrátka přehled.

V SEO světě se velice často setkáváme s mnoha novinkami, o kterých by SEO specialisté měli vědět. Například na začátku roku je nutné sledovat faktory, které budou pro daný rok ovládat úspěšnost webových stránek. Letos se například všechna pozornost strhla na mobilní verze webových stránek, které jsou vyhledávači dneska upřednostňovány před webovými stránkami, které mají jenom klasickou desktopovou verzi.

Samozřejmě to není jediný faktor, který během letošního roku výrazně ovlivňuje úspěšnost stránek. Pokud jste SEO konzultant či SEO specialista, moc dobře víte, že se dneska všechno sází na rychlost.

Do tří vteřin, jinak z kola ven

Dnes je nutné, aby vaše weby byly rychlé. Pokud nejsou rychlé, nemohou být ani úspěšné, protože lidé nechtějí čekat. Žijeme v době, kdy opravdu dbáme na to, aby všechno šlapalo jako hodiny. Žijeme zkrátka v uspěchané době, kterou jen tak bohužel nezastavíme. A webové stránky musí jít s rychlou dobou taky.

Jestliže se tedy nenačtou do tří vteřin, lidé odejdou z webových stránek, aniž by počkali, až se web načte, protože nemají čas ztrácet čas. Je jim jedno, že nezjistí, co daná stránka skrývala. Raději najdou podobnou, která se načte rychleji.

Dokonce už i vyhledávače začaly upřednostňovat ve vyhledávání takové stránky, které se načítají maximálně do pěti sekund.

Jak zvýšit rychlost webu?

Zvýšit rychlost webu mohou pomoct například mikroformáty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.