SEO chyby na WordPressu, aneb na co si dát pozor, pokud využíváte známý redakční systém

SEO chyby na WordPressu, aneb na co si dát pozor, pokud využíváte známý redakční systém

Internet je plný webových stránek. A pravděpodobně většina z nich stojí na jednoduchém redakčním systému zvaném WordPress. Uživatelsky přívětivé rozhraní, možnost přidávat příspěvky nebo aktuality, případně díky jednoduchým šablonám si svůj web můžete přizpůsobit dle libosti. Pokud však chcete mít svůj magazín, blog nebo stránku obecně i snadno dohledatelnou, vyhněte se několika SEO chybám, k nimž na WordPressu dochází.  

Trvalé odkazy nejsou řádně nastaveny 

Při nastavování WordPressu a zobrazení webové stránky nastavujte správně své trvalé odkazy. Vyhnete se tím tomu, že by vás vyhledávače neregistrovali, protože by v URL adrese chyběla klíčová slova. Stejně tak správné nastavení URL adresy čili trvalých odkazů bude přívětivé i pro čtenáře, případně návštěvníky webu, kterým se bude adresa dobře kopírovat nebo hledat.  

Trvalé odkazy se snadno nastaví v možnostech zobrazení webu. Stačí zaškrtnout možnost „název příspěvku”, který se vždy zobrazí za koncovkou URL.  

Pomalé načítání zabíjí úspěšnost 

Stejně jako responzivita webu je důležitá, stejně tak je důležitá i dostatečná rychlost načítání stránek. Lidé jsou konzumní a chtějí mít odpovědi na své otázky co nejdříve. Pakliže se jim web s odpověďmi nenačte do pár vteřin, hledají potřebné odpovědi jinde na internetu.  

Navíc má rychlost načítání stránek přímý vliv na hodnocení stránek jako takových, což přímo souvisí i s pozicí ve vyhledávání.  

Když obrázky, tak s alternativním popisem 

Na úspěšnosti webové stránky po stránce SEO má vliv vícero faktorů. A obrázky jsou jedním z nich, respektive řádné vyplnění všeho, co obrázky ve svém nastavení mít mají. Abyste se uchytili vysoko ve výsledcích vyhledávání, nesmí vaše obrázky postrádat alternativní popis.  

Samozřejmě lepší je, když kromě alternativního popisu budou mít obrázky i další potřebné popisy, jako je například titulek. Snažte se, aby v textech bylo obsaženo klíčové slovo. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.