Jak si začít vydělávat jako copywriter

Jak si začít vydělávat jako copywriter

Milujete psaní a psaní vás ostatně baví jako nic jiného na světě? Pak byste se tímto svým hobby měli začít živit. Poptávka po copywriterech neustále stoupá, důvodem toho je především zvyšující se množství online byznysů, které musí zaujmout právě slovem. Ostatně pokud mluvíme o copywritingu, mluvíme o tvůrčí činnosti, v rámci které vznikají poutavé a také čtivé texty. Většinou směřují na koupi produktů nebo využití služeb, mohou to však být také texty na online magazíny či podobně.  

Jak jsme zmínili, touto činností je možné si dobře vydělat. Je to dokonce možné několika způsoby. Buď si můžete začít psát vlastní blog, nebo to můžete zkusit na živnost čili takzvaně na volné noze. Zatímco psaní vlastního blogu není z počátku výdělečné čili je to spíše koníček, který je třeba vykonávat při klasickém zaměstnání, v případě živnosti je psaní zdrojem příjmů, a tak se musíte snažit zakázky hledat.  

Texty lze prodávat několika způsoby 

V současné době naštěstí existuje mnoho webových stránek, na nichž se hledají schopní a tvůrčí copywriteři. Například existuje stránka copywriteri.cz nebo webtrh.cz, kde se denně přidávají poptávky po schopném copywriterovi, který by se zasloužil o textovou stránku webové stránky nebo internetového obchodu.  

Ostatně texty lze prodávat několika způsoby. Buď si můžete vydělávat klasicky psaním textů, kdy vám někdo zadá práci a vy ji odvedete, nebo můžete zkusit na tržištích prodávat texty takzvaně z šuplíků, které máte už nějaký ten pátek napsané, ale bohužel texty zůstaly nevyužité.  

V každém případě je dobré určit si cenu. Ta se určuje buď za normostranu, nebo si můžete naúčtovat hodinovou sazbu.  

O čem je copywriting a o čem to není 

V souvislosti s copywritingem je třeba vypíchnout pár informací, které říkají, o čem copywriting je a o čem copywriting není. Copywriting je jednoznačně o čtivých, poutavých textech, které nejsou nijak okopírované. Není to o cizích textech, není to o přepisování ani o rychlosti. Je to o sesbírání vhodných zdrojů, ze kterých se posléze vytáhnout vlastní závěry a poznatky napsané v dostatečné kvalitě a bez gramatických chyb. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.