Trendy ve světě webového designu. Co nyní frčí?

Trendy ve světě webového designu. Co nyní frčí? 

Přemýšlíte nad tím, že si necháte založit webové stránky? Nebo si je dokonce chcete vytvořit sami? Špatně není to ani ono, jen musíte vědět, jaké jsou aktuální trendy. Webová stránka je vaší nejlepší prezentací a má za úkol prodat. Proto pokud budete brát v potaz aktuální trendy, první klíčový bod v prodeji svých služeb – zaujmout – si budete moct odškrtnout. 

Webdesigny se stále mění 

Trendy ve světě webového designu můžeme přirovnat k trendům v módním světě. Zkrátka i zde se rok co rok mění. Člověk k nim může přihlížet, ale také nemusí a může brát v potaz pouze své vlastní preference a osobní styl.  

TIP: Jak napsat reklamní text

Zatímco v některých letech vedou spíše animované, grafické a barevné stránky, v jiných letech se zájem zvedá hlavně o minimalistické designy, o které se člověk může opřít. 

Co je aktuálně in? 

Nezajímá vás ani minulost, ani budoucnost, ale aktuální trendy ve webovém designu? Chcete vědět, do jakého stylu máte vytvořit webové stránky nyní? V nejlepším případě upřednostněte zmiňovaný minimalismus a nebojte se využívat co nejvíce bílý prostor. Ten může vizuálně oddělovat jednotlivé prvky na webu.  

Hledáte marketingovou agenturu? Kontaktujte firmu Digital Place s.r.o.

Kromě minimalistického a na první pohled opravdu jednoduchého designu nesmíme zapomenout na responzivní design a plochý design, který také kraluje webovému světu.  

Jednostránkové weby s animovanými prvky 

V případě, že nemáte žádný velký e-shop, není třeba rozepisovat své služby na několika stránkách webu. Stačí, když všechno vsadíte na jednostránkový web, kterému bude dominovat takzvané paralaxní skrolování (posuv stránkami, kde mají obrázky nebo grafika na pozadí jinou rychlost než text v popředí). 

A pokud vám to i vaše logo dovolí, animované prvky by také na vaší webové stránce měly mít své místo. Může to být pouhý GIF, ale také typická malovaná grafika v pohybu. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.