mobilní index

Jak to vypadá s mobilním indexem? Bude spuštěn v roce 2017?

Správný SEO konzultant by se měl neustále ohlížet i na novinky ve světě SEO, protože právě ty mu jeho profesi můžou značně ulehčit, ale také i značně zkomplikovat. Většinou se najde na internetu mnoho novinek až koncem nebo začátkem měsíce, kdy mnoho majitelů blogů udělá jakýsi seznam těch nejdůležitějších novinek, které se za celý měsíc udály. O většinu novinek se velmi často stará hlavně Google, který si chce zkrátka udržet tu svou vedoucí pozici před ostatními, před svou konkurencí. Jeho novinky však nejdou někdy přijaty tak, jak by předpokládal, a tak se tedy snaží zase dál.

V poslední době se na Google vztáhla celkem pozornost, protože majiteli této společnosti byla stanovena pokuta od Evropské komise, která byla údajně dána za to, že zneužíval své dominantní postavení na trhu a zvýhodňoval si tak své služby. Nicméně tento údajný pro něj sice dobrý záměr nepřispěl k rekordnímu zisku, jak se původně myslelo a spekulovalo, ale na druhou stranu přispěl jenom k rekordní pokutě, která mu zmařila plány na vůbec dobrý zisk. Zisk tak meziročně klesl, a to o poměrně velkou sumu peněz, kterou neočekával snad nikdo. Platba této pokuty byla však prý už zaúčtována, a to dokonce ještě ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

A co mobilní index?

Mimo to se stále řeší i mobilní index. Tento mobilní index je prý naší budoucností – tedy budoucností každého webu. Lidé totiž v poslední době prohlíží stránky hlavně z telefonu, nikoliv pomocí počítače. Mobilní chytrý telefon se tak stal hlavní technologií, která je využívána. Proto právě přišla myšlenka tohoto mobilního indexu, který se má zaměřovat na to, že weby budou dobře dostupné hlavně v mobilní verzi. Tu typickou desktopovou nikdo nechce – na telefonech se totiž zobrazuje špatně. Google však tuto mobilní verzi sliboval spustit nyní, jenže najednou je termín v nedohlednu. Podle aktuálních informací se má tento mobilní index spustit postupně a má být celkově spuštěn do konce tohoto roku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.