Jak vytvořit vlastní webovou stránku? Nepodceňujte to, je součástí vašeho brandu

Jak vytvořit vlastní webovou stránku? Nepodceňujte to, je součástí vašeho brandu

Rozjeli jste vlastní podnikání nebo se na volné noze pohybujete už déle, ovšem zatím nedošlo k vytvoření vlastní webové stránky? Pokud svůj vlastní web zatím postrádáte, napravte to. Je důležité se na internetu prezentovat. Zároveň však tvorbu vlastního webu nepodceňujte, protože je součástí vašeho brandu. Dejte si s ní záležet. Aby se vám povedla, přinášíme vám několik rad, které jistě oceníte.  

Vytvořte si stránky sami bez pomoci odborníka 

Pokud patříte k menším podnikatelům, pravděpodobně nemáte v úmyslu žádat odborníka o vytvoření webových stránek. Zkrátka nemáte peníze navíc. Naštěstí i v tomto případě pro vás existuje řešení, a tím jsou předpřipravené šablony, které vám jsou nabízeny. Například čeští vývojáři nabízí Webnode, dále existuje Solidpixels, s jejichž pomocí získáte nejen doménu, ale také zajímavé šablony, podle kterých můžete vytvořit vaši webovou stránku. Možností je také využít redakční systém WordPress, který nabízí také řadu (dokonce bezplatných) šablon pro tvorbu webu. 

Nebuďte zbytečně originální 

Co se mnohým lidem nevyplácí, tak přílišná originalita. Většina webových stránek funguje stejně, proto se nesnažte vybočovat z řady. Uživatelé jsou na jejich fungování zvyklí a sebemenší změna by je mohla vyvést z míry. Pamatujte na to, že nejdříve web udělejte jednodušší. Vždycky ho jde “upgradovat” na požadovanou úroveň.  

Nezapomeňte na právní předpisy 

Pokud jste se rozhodli podnikat na internetu, je nutné mít na paměti právní předpisy. Samozřejmě ty se liší tím, jestli máte založen e-shop nebo jestli nabízíte jen digitální produkty nebo online semináře.  

Co by vás mělo zajímat především, tak problematika GDPR. Ta je v oblasti prodeje opravdu velmi specifická. Obchodní podmínky jsou samozřejmostí. Co však samozřejmostí není, tak registrace ochranné známky – na to se bohužel velmi často zapomíná. Pokud chcete chránit brand svého e-shopu, měli byste tento krok učinit. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.