Jak začít se SEO

Jak začít se SEO

Lákal vás svět internetu, a tak jste se rozhodli do něj vstoupit doslova po hlavě? Založili jste si vlastní webovou stránku a nyní chcete pochopit, jak se dělá SEO? Jste si moc dobře vědomi toho, že SEO je důležité, přesto nechcete utrácet za SEO konzultanty dříve, než to zkusíte? Pak vám poradíme. SEO čili optimalizace pro vyhledávače je velice důležité, a to pro každou webovou stránku. Pokud bude SEO uděláno kvalitně, dostane se vaše webová stránka velice brzy na přední příčky ve výsledcích vyhledávání. Aby se tedy na přední příčky ve výsledcích vyhledávání dostal i váš web, poradíme vám, jak na SEO.  

Pro koho je web určen? 

Každý majitel webu si musí uvědomit, pro koho je daný vytvořený web určen. Webová stránka by se neměla tvořit pro vyhledávače, vždycky by měla být tvořena pro návštěvníky a čtenáře. Až si toto uvědomíte, zvolte si svou cílovou skupinu. I ve světě internetu platí, že se nemůžete zavděčit všem. Je tedy třeba si zodpovědět několik otázek, a sice je stránka určena pro mladší generace nebo pro starší? Nebo je web určen pro široké spektrum lidí?  

Následovně přizpůsobte obsah zvolené cílové skupině. Pište v takovém jazyce, v jakém vaše publikum mluví, přizpůsobte se jim i s množstvím obrázků nebo informací.  

Pro začátek vám pomůže hlavně to, že se podíváte na webovou stránku očima čtenáře. To vám pomůže učinit SEO kroky, které zlepší vaši pozici ve vyhledávání.  

Nahlédněte ke konkurenci 

Se SEO začnete nejlíp tak, že se podíváte na konkurenci. Pokuste se objektivně zhodnotit, jak jsou stránky konkurence vytvořené, v čem jsou napřed, v čem pozadu, jak vypadají a jaké SEO metody se na dané stránce používají.  

Zatímco na svou webovou stránku budete nahlížet okem čtenáře, na konkurenční weby se zkuste podívat profesionálním okem. Všímejte si bannerů, odkazů i samotného obsahu webu. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.