Chyby, které sídlí na drtivé většina webů, a jak se jim vyvarovat

Chyby, které sídlí na drtivé většina webů, a jak se jim vyvarovat 

Mít vlastní webovou stránku je bezesporu nutné, pokud působíte v online světě. Lidé musí vědět, s kým mají tu čest, potřebují vás znát a dohledat vás. Jenže webová stránka se stává dostatečnou prezentací pouze v okamžiku, kdy je skutečně aktualizovaná a nikoliv zastaralá. Nejedná se o věc, kterou si jednoho dne vytvoříte a můžete ji nechat být. Musí být stále pod vaším dohledem, jen tak pro vás bude pracovat i ve chvíli, kdy spíte. 

Myslete na responzivitu 

Nejen zastaralé informace na webových stránkách patří mezi chyby, které nalezneme na mnoha webech. Kromě toho musíme zmínit také nepoužitelnost na mobilních zařízeních. Takzvaná responzivita je tím, co učiní z webu atraktivní záležitost i pro webové prohlížeče, pro které je responzivita skutečně klíčová.  

Webové stránky by měly být přizpůsobené nejen pro mobilní telefony, ale také pro tablety. Při tvorbě webu tak zkontrolujte to i ono rozlišení. 

Nepřehledné menu 

„Čert, aby se v tom vyznal!” říkají si přesně toto uživatelé, kteří přijdou na vaši webovou stránku? Pak ne nutné na vzhledu ještě trochu zapracovat. Lidé dnes touží po přehlednosti, která vede k rychlému pohybu na stránce. Využívají k tomu menu, které by mělo být taktéž dostatečně přehledné, hlavně viditelné a zcela jasné.  

Optimální počet položek v hlavním menu je 5. Šest také nevadí, ale ať to nakonec nepřetéká. 

Gramatické chyby jsou nevítané 

Pokud se chcete webovou stránkou dostatečně prezentovat, musíte učinit jedno – pozvat si někoho na korekturu. V textech se nesmí nacházet gramatické chyby, to poté nevede ke zrovna sympatickému dojmu.  

Jestliže sami nejste v češtině dobří, vyplatí se na texty pozvat copywritera, případně si své texty nechte zkontrolovat zkušeným korektorem.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.