Jaké údaje musíte mít na svém webu, pokud jste firma nebo OSVČ?

Jaké údaje musíte mít na svém webu, pokud jste firma nebo OSVČ? 

I když si mnozí podnikatelé nebo majitelé společností říkají, že nechtějí, aby bylo zveřejněno jejich IČ nebo další podobné údaje, zákon na toto pohlíží jasně a říká, že jsou informace, které musí být na webových stránkách ostatním k dispozici. Abyste neriskovali nemalou pokutu nebo dokonce zákaz činnosti, který skutečně hrozí, pokud vám na stránkách několik informací nedřímá, pojďme si je shrnout.  

Co musíte mít uvedeno na webu 

I když samozřejmě lze si to přebrat různě (mnozí nechávají důležité informace pouze uvedené v obchodních podmínkách nebo zásadách o ochraně osobních údajů), na webových stránkách musí být uvedeno jméno společnosti (nebo podnikatele, pakliže se jedná o osobu samostatně výdělečně činnou), dále zde musí být uvedeno sídlo společnosti nebo místo podnikání, identifikační číslo podnikatele nebo firmy, samozřejmě také údaje o zápisu do obchodního rejstříku v případě společnosti s ručením omezeným či údaje o zápisu do veřejného rejstříku nebo evidence, kde je podnikatel vedený.  

Akciová společnost musí mít dále na svých webových stránkách uvedeno mnoho dalších informací, a to například informace o svolání valné hromady a informace, které se s ní pojí nebo s ní jakkoli souvisí, a dále musí uvést společnosti, které jsou součástí koncernu.  

Nezapomínejte na informace pro spotřebitele 

Především internetové obchody dále nesmí zapomínat na řadu dalších nutností, a to například na obecné informace pro spotřebitele. Sem spadá například identifikace subjektu, kontrolní orgány pro specifické zboží nebo například vysvětlení pojmu kupující. Kdy nastává okamžik uzavření smlouvy nebo jaké jsou možné způsoby platby a další.  

Tyto informace však zpravidla bývají obsažené v obchodních podmínkách, které jsou podloženy zásadami o ochraně osobních údajů.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.