Co je to affiliate systém?

Co je to affiliate systém?

V souvislosti s tvorbou výdělečných webových stránek se můžete setkat s celou řadou různých označení nebo pojmů. Například se můžete dozvědět o reklamních systémech, jako je Sklik nebo Google AdSense, se kterými jste se třeba v minulosti zatím nesetkali. V případě, že tvoříte webovou stránku nebo již takovou webovou stránku máte, a chcete, aby se stala výdělečnou, setkat se také můžete s takzvaným affiliate systémem. Nabízí se tedy otázka, co je toto zač.  

Jedná se o provizní programy 

Pokud bychom měli zabrouzdat do slovníku anglického jazyka, řekli bychom, že slovo affiliate znamená v překladu slovo “partnerský”. Celé slovní spojení je tak označení pro provizní programy čili pro internetové partnerské programy.  

Jak to funguje? 

Když jsme si vysvětlili tento pojem, nabízí se otázka, jak to celé vlastně funguje. Díky proviznímu programu čili díky affiliate systému na váš web budou odkazovat spokojení zákazníci. Odkazovat na vás budou také majitelé stránek, kteří si chtějí přivydělat. Zkrátka a dobře se stanete součástí programu, kterého jiní lidé využijí pro taktéž výdělek. Zatímco vám přinese umísťování reklam na jiných webech ovoce, majitelům webů, kteří budou mít umístěné vaše reklamy na svém webu, přijde také ovoce na účet.  

Jaké jsou výhody affiliate programu? 

Tento provizní program s sebou nese celou řadu výhod. Například k výhodám patří to, že nemusíte mít sklad nebo distribuci, aniž byste i vy sami mohli vydělávat na prodeji výrobků, které třeba budete propagovat na svém webu. Pokud se vám navíc podaří propagovat dobrý produkt, prakticky se bude prodávat sám, čímž vzrostou vaše provize.  

Zmíněné výhody však platili pro ty, kteří se rozhodli na svém webu zpropagovat produkty jiných. Pokud jste vy prodejcem a chcete využít tohoto programu, i pro vás to bude mít řadu výhod. Například se o prodej produktů postarají jiní lidé, což ocení zejména ti, kteří neumí dobře s internetem pracovat. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.