Důvody, proč používat WordPress

Důvody, proč používat WordPress

Zakládáte si webové stránky a přemýšlíte nad redakčním systémem, který na ně nainstalujete? Nabízí se řada možností, ovšem tím nejžhavějším kandidátem je redakční systém WordPress. Jedná se o otevřeý, svobodný software, který je dostupný zdarma, což je jeho hlavní plus. A i když se to možná tak jeví, není určen pouze amatérům, ale také profesionálům. Vzniká na něm kupa velkých projektů, a to díky jeho výhodám, mezi něž nepatří jenom to, že je bezplatný.  

Podle posledních statistik WordPress využívá skoro pětadvacet procent všech stránek na internetu. Pojďme si říct hlavní důvody, proč byste se nad ním měli rozmýšlet i vy.  

Svobodný, ověřený a otevřený software 

WordPress není ničím neznámým. V současné době mluvíme o svobodném, ověřeném a také otevřeném softwaru, který je k dispozici opravdu všem zdarma. Můžete si ho stáhnout, nainstalovat a poté upravovat dle libosti. Na používání není nijak složitý, právě naopak – je to jednoduchost sama a je to velmi intuitivní záležitost. 

Co oceníte, tak to, že je rozšiřitelný o šablony. Nabízí stovky šablon, z nichž řada je taktéž bezplatná, jiné stojí menší obnos peněz. Kromě šablon si lze na web s pomocí WordPressu nainstalovat také pluginy, redakční systém je opravdu velice flexibilní. A opět platí, že řada dostupných pluginů je zdarma, jiné za drobný poplatek.  

Vyhledávače ho milují 

Webová stránka by měla být především dostatečně rychlá, pravidelně aktualizovaná. V opačném případě by se zrovna nelíbila vyhledávačům. Naštěstí WordPress se obecně vyhledávačům líbí, proto si ho nainstalujte i na svůj web.  

Kromě toho je bezpečný (byl ostatně navržen z velkým důrazem právě na bezpečnost, která se vztahuje nejen na tvorbu webu, ale i na běh samotné webové stránky). 

Co stojí taktéž za zmínku, tak fakt, že je výkonný prakticky ihned po instalaci. Ve chvíli, kdy proběhne instalace, můžete s ním pracovat a web běží. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.