Jaký je rozdíl mezi SEM a SMM?

Jaký je rozdíl mezi SEM a SMM?

Působíte na poli SEO a marketingu? Zajímáte se o reklamy a její formy, respektive druhy? Možná jste se již setkali se zkratkami SEM a SMM. V současné době jsou reklamy něco, na co by žádný podnikatel neměl zapomínat. Reklamy jsou totiž to, co dokáže přilákat zákazníky nebo potencionální klienty. Pokud se člověk chce odlišit od konkurence, reklamy jsou něco nepostradatelného. Pojďme si však vysvětlit zmíněné zkratky, s nimiž se zejména ve světě reklam setkáte.  

Co je to SEM? 

Zkratka SEM je v celém překladu Search Engine Marketing. Jedná se o formu reklamy na internetu, díky které získáváte návštěvníky pomocí vyhledávacích systémů, jako je například Google nebo také Seznam či Centrum a Yahoo. Abyste u internetových vyhledávačů uspěli, musíte svou webovou stránku optimalizovat přímo pro ně. Jen tak dosáhnete toho, že se objevíte mezi prvními ve výsledcích vyhledávání.  

Úspěšné jsou jen takové weby, které se na předních příčkách ve výsledcích vyhledávání opravdu objeví. Copak vy jste procházeli i jiné stránky ve vyhledávání, pokud jste hledali odpověď na otázku? Ne, to ostatně nedělá nikdo, proto je třeba se na první stránku výsledků dostat.  

Co je to SMM? 

Další zkratkou je zkratka SMM, což je zkratka pro Social Media Marketing. V současné době se lidé stávají závislými na sociálních sítích, kde tráví opravdu velkou část svého volného času. Proč toho tedy nevyužít a nepřijít do kontaktu se zákazníky právě prostřednictvím sociálních sítí? Sociální sítě nabízí hned několik způsobů, jak přijít se zákazníkem do kontaktu, navíc nabízí také mnoho možností efektivní reklamy, která bude mít obrovský dosah.  

Aby byla reklama a obecně působení na sociálních sítích, měli byste ukázat lidem, proč by vás měli sledovat, proč by se měli stát fanouškem vaší stránky. Nabídněte jim nějakou přidanou hodnotu, udělejte soutěže nebo oslovte nějakého influencera, který vám za produkty udělá efektivní propagaci.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.