Rok 2017 a SEO

Co loňský rok přinesl do světa SEO?

Rok 2017 byl pro svět SEO poměrně významný. Událo se několik zásadních změn, které se promítnou do následujících let. O mnoho novinek se zasloužily samozřejmě i jednotlivé vyhledávače, k nimž se řadí Google či Seznam, kteří skutečně vloni udělali mnoho zajímavých změn, které ovlivnili (někdy v pozitivním, jindy v negativním slova smyslu) naše vyhledávání. Pojďme se však podívat na konkrétní SEO novinky, které jednoznačně ovlivní svět SEO v příštích letech.

O tyto novinky budou mít zájem především ti, kteří se SEO pravidelně věnují či kteří se tímto oborem dokonce živí. Právě tito lidé však o většině níže vyjmenovaných novinkách jistě vědí. Je nutné podotknout, že na níže vyjmenované změny by se měly marketingoví specialisté a SEO odborníci zaměřit, protože jedině tak budou jejich webové stránky tak úspěšné a hojně vyhledávané.

Mobilní vyhledávání

Obrovská důraz se začal klást na mobilní vyhledávání, což je pochopitelné – vždyť lidé dneska už počítače takřka ani nepoužívají. Pokud mají chytré telefony, veškeré vyhledávání jde přes mobilní telefony. Byla jenom otázka času, kdy se mobilní vyhledávání stane prioritou u vyhledávačů.

Co se týče mobilního vyhledávání, tak v nedávné době Google rozhodl, že mobilní vyhledávání bude jedním z hlavních aspektů algoritmu, na základě kterého budou zobrazovány výsledky vyhledávání.

Rychlost

Stejně tak se začalo dbát na rychlost. I dle rychlosti se budou zobrazovat výsledky ve vyhledávání. Pokud se články načtou do tří vteřin, budou automaticky upřednostňovány před těmi pomalejšími webovými stránkami.

Hlasové vyhledávání

Čím dál častěji se taky využívá hlasové vyhledávání, které nám do jisté míry opět zjednodušuje naše žití na této planetě. V minulém roce bylo hlasové vyhledávání skutečně populární, letos by mělo být opět o něco populárnější.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.