Mýty, které se pojí s provozováním e-shopu

Mýty, které se pojí s provozováním e-shopu

Provozovat vlastní e-shop – to je sen mnoha lidí. Mnozí dokonce skutečně začnou e-shop provozovat. Mezi těmi lidmi si však jen hrstka uvědomuje, jak náročné provozování e-shopu je. Mnozí lidé si myslí, že je to cesta ke snadnému a rychlému zbohatnutí, ale tak to opravdu není. Provozování e-shopu obsahuje mnoho činností, které musí každý majitel e-shopu zvládat. Zejména začátečníci si neuvědomují, co je po založení vlastního internetového obchodu čeká. Bohužel mají v hlavě několik mýtů, o nichž v průběhu podnikání zjišťují, že nejsou pravda.  

Nedocházejte na mýty až během podnikání, rozlouskněme si jednotlivé mýty nyní, ať víte, do čeho jdete či co vás skutečně čeká.  

Musíte si najmout pomocníky, jeden člověk neutáhne e-shop 

To je jeden z mnoha mýtů, který mezi lidmi koluje. Jenže tak to samozřejmě není. Nemusíte si najímat hromadu lidí k tomu, abyste se postarali o e-shop. I jeden člověk může utáhnout internetový obchod. Samozřejmě jeden člověk nemůže utáhnout obchod s miliardovými obraty, ale pokud jsou obraty nižší, e-shop se provozovat v jednom člověku skutečně dá.  

Jen markeťák může založit úspěšný a výdělečný e-shop 

Opět omyl. Nejen marketingový specialista může vlastnit úspěšný a výdělečný e-shop. To, že je někdo markeťákem, to rozhodně ještě neznamená i to, že jeho e-shop je úspěšný. I dobrý markeťák může mít e-shop, který je k ničemu a který nemá milionové obraty. Dobrý prodejce na internetu není automaticky ten, kdo zvládá SEO nebo PPC reklamu. Je to člověk, kdo umí namixovat správně veškerý marketing, nejen reklamu samotnou.  

K provozu e-shopu musím mít obrovský sklad 

Zase další nepravda. Nemusíte si automaticky se zařizováním e-shopu zakládat i sklad, z počátku rozhodně nebude nutný. Samozřejmě je třeba mít místo, kde budou skladové zásoby, ale rozhodně to nemusí být velký skladový prostor. Kvalitní logistické zázemí si pořiďte až v okamžiku, kdy se obchod opravdu rozjede.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.