Najděte na Googlu naprosto všechno díky několika trikům

Najděte na Googlu naprosto všechno díky několika trikům

I když se říká, že všechno lze vyhledat na Googlu, že na všechny otázky odpoví internetové vyhledávače, je pravdou, že ne vždycky je hledání konkrétně na Googlu snadné. Ne vždycky najdeme to, co chceme, ne vždycky najdeme odpověď na naše otázky. Pokud při vyhledávání na Googlu musíte jít až n a druhou nebo třetí stránku zobrazených výsledků, pravděpodobně vám dělá vyhledávání na Googlu problém a něco děláte špatně. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým bude vyhledávání na Googlu naprosto snadnou záležitostí.  

Používejte uvozovky 

Prvním trikem je používání uvozovek. Pokud potřebujete najít zdroj, který obsahuje třeba frázi nebo slovní spojení, zadejte ho zásadně v uvozovkách. Tímto způsobem se snadno vyhnete výsledkům vyhledávání, která jsou sice podobná tomu, co hledáte, ale nejsou přesně to, co hledáte.  

Používejte pomlčky 

Při vyhledávání v internetových vyhledávačích vám mohou pomoct také pomlčky. Pokud třeba hledáte obrázek nějakého konkrétního vozidla, ale vyskakují vám obrázky, na nichž automobil není, použijte pomlčku, za kterou dáte přesné specifikum. Třeba když hledáte jaguára zvíře, ale vyskakují vám automobily, za pomlčku napište slovo “zvíře”, případně “animal”.  

Když chcete něco definovat 

Potřebujete definovat nějaké slovo, kterému nerozumíte? V tom případě zadejte do vyhledávače dané slovo nebo slovní pojení a za to napište “define”. Tímto jednoduše porušíte vyhledávači, že potřebujete definici slova či slovního spojení.  

Používejte hvězdičky 

Pomoct vám mohou při hledání určitého slova nebo slovního spojení i hvězdičky. Jestliže chcete najít třeba písničku, od níž znáte jen kousek, nahraďte část sloky, kde nevíte slova, právě hvězdičkou. Hned vám vyjede jak název písničky, tak interpret, tak slova sloky, která jste si nepamatovali.  

Jak snadné vyhledávání na Googlu je, když víte, jak na to! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.