Kde najdou copywriteři práci?

Kde najdou copywriteři práci?

Pokud vás baví psát a píšete poutavě, je jen otázkou, jak si lze tímto koníčkem přivydělat. Jestliže svým textům věříte a víte, že mohou být čtené, proč se například nestát copywriterem? O copywriterech se ví, že je to povolání budoucnosti. Zatímco drtivá většina profesí bude nahrazena roboty, copywriteři jsou ti, kteří tu zůstanou, i když všude budou osoby z kovu a šroubů. Člověk totiž nedokáže vytvořit robota, který by vyprodukoval originální text. Originální texty tkví jen v hlavách copywriterů, kteří na sobě dnes a denně pracují, aby o ně byl zájem.  

Pakliže se chcete copywriterem stát nebo by vás tato profese lákala, je jen otázkou, kde sehnat práci. Nemusíte se stát součástí nějaké firmy, copywritingem si můžete i přivydělat. Máme pro vás pár tipů, kde práci najdete.  

Webtrh.cz 

Na internetu naleznete mnoho portálů, kde se setkáte s poptávkou po copywriterech. Například na internetovém portálu Webtrh.cz najdete hromadu poptávek po kvalitních copywriterech, kteří se většinou hledají na dlouhodobější spolupráci. V mnoha případech musíte mít živnostenský list, odběratelé totiž často požadují možnost fakturace.  

Copywriteri.cz 

Férovější nabídky naleznete spíše na internetovém portálu copywriteri.cz, kde si vytvoříte profil a od té doby vás mohou zájemci o vaše texty kontaktovat. Je to skvělá příležitost, jak přijít k dlouhodobějším zakázkám, proto do svého profilu uveďte jen pravdivé, leč atraktivní informace. Nezapomeňte uvést, jaká odvětví dokážete otextovat (tedy jestli se zaměřujete třeba na módu nebo bydlení či finance). Pokud budete komplexní a nebude vám vadit žádné téma, máte velkou výhodu před ostatními copywritery.  

Facebookové stránky 

I sociální sítě mohou být co k čemu. Třeba na Facebooku vznikají různé skupiny, do nichž se může přidat takřka kdokoli. Pro copywritery je určená skupina Copywriteři a další psavci, kde se také přidávají různé poptávky po copywriterech. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.