Novinky roku 2018 v SEO

Novinky roku 2018 v SEO

Každý rok se nese ve znamení mnoha novinek. Zatím se rok 2018 ukázal v poměrně pozitivním světle, přišly v platnost mnohé novely v oblasti financí a nemocenského pojištění, které nám nijak neškodí. Mnoho novinek se však bude dít i ve světě SEO, tudíž by měli zpozornit hlavně ti, kteří se v této branži pohybují, tudíž copywriteři, dále taky SEO konzultanti či grafici a podobní lidé pracující v podobných povoláních.

Loňský rok se nesl hlavně ve znamení rychlosti a hlavně ve znamení mobilního indexu. To jsou témata, která se budou z části řešit i letos – samozřejmě. Nicméně k těmto tématům přibude mnoho jiných dalších věcí, na které je třeba se připravit.

Pop-upům už odzvonilo!

Moc dobře si pamatujete na vyskakovací okýnka u vyhledávání či u projíždění nějaké webové stránky. Pokud se o svět SEO zajímáte, určitě jste se doslechli o tom, že bylo nařízeno jejich zbavování se. Jenže mnohé weby se do nynějška těchto vyskakovacích reklam nezbavovaly, proto bylo rozhodnuta, že v průběhu roku by mělo dojít k penalizaci, pokud se u některých webů tato otravná okýnka vyskytnou. Weby se jich tedy pomalu začínají zbavovat.

Desktopu bude taky brzy konec

Co v tomto roce umře nejspíše taky, tak je desktop. Mobily zkrátka převzaly vládu a přes počítače už málokdo chodí na sociální sítě nebo na emaily. Většina lidí přes počítač jenom objednává, řada lidí se obejde i bez něj. V tomto roce se bude vše upravovat zejména pro telefony, protože to je pro stránky mnohem výhodnější – návštěvnost internetu přes mobil je vyšší než ta přes klasický počítač.

Přichystejte se na hlasové vyhledávání

Internet 2018 ovládne i hlasové vyhledávání. To se začalo na internet dostávat už v loňském roce, proto možná není překvapením, že se hlasové vyhledávání stalo něčím, co nás bude v letošním roce okouzlovat. Rok 2018 by měl být pro hlasové vyhledávání klíčový.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.