Jak rychle zlepšit SEO?

Jak rychle zlepšit SEO?

Chcete zlepšit svou pozici ve vyhledávání? Chcete, aby se váš magazín stal zase o něco čtenějším než v minulosti? Musíte se postarat o SEO. SEO čili optimalizace webových stránek pro vyhledávače je velice potřebná věc, kterou není dobré podceňovat. Pokud na SEO zapomínáte, pravděpodobně váš internetový magazín nebo obchod nemá tolik čtenářů a návštěvníků, kolik by mohl mít. Aby došlo k podstatnému navýšení návštěvnosti, poradíme vám, jak co nejrychleji upravit stránku tak, aby měla lepší výsledky ve vyhledávání, aby se na ni internetové vyhledávače dívaly krapet jinak.  

Nejdříve opravte odkazy, které jsou rozbité 

Jak jsme zmínili, SEO je pro webové stránky velice důležité. Je to však o pečlivé a poctivé práci, to se musí nechat. Na druhou stranu může SEO dlouhodobě zlepšit pozici webové stránky ve vyhledávačích, a tak tomu opravdu věnujte ten čas. 

Prvním krokem by mělo být opravení všech stávajících rozbitých odkazů. Je totiž velice pravděpodobné, že proběhla jakási změna URL a že starý odkaz na stránku se dobře nepřesměroval na nový. Pokud se to stalo, stránka vám bude házet chybu 404.  

Optimalizujte web pro mobilní zařízení 

Pokud chcete, aby vás internetové vyhledávače braly opravdu vážně, musíte optimalizovat webovou stránku, respektive e-shop pro mobilní zařízení. V současné době se k vyhledávání mnohého využívají právě mobilní telefony nebo tablety, pro které proto musí být webové stránky přizpůsobeny a upraveny. Například vyhledávač Google na to opravdu dbá a pokutuje stránky, které nejsou pro mobilní zařízení přizpůsobeny.  

Zrychlete webovou stránku 

Co dalšího internetový vyhledávač od webové stránky vyžaduje? Rozhodně zrychlení. Pokud se konkrétní stránky nenačtou do pár vteřin, je všeobecně známé, že návštěvník takovou stránku opouští a hledá jinou, na které najde odpovědi.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.