SEO tipy pro začátečníky

SEO tipy pro začátečníky

Založili jste si vlastní webové stránky a nyní toužíte po jejich propagaci? Nechcete však zprvu investovat do zkušeného specialisty, ale raději to chcete se SEO zkusit sami? To, že SEO k webové stránce potřebujete, to je jasná věc. SEO čili optimalizace pro vyhledávače může vaši webovou stránku dostat na první stránky ve výsledcích vyhledávání, a to přesně potřebujete. Proto pokud se SEO začínáte, máme pro vás několik tipů, které třeba ocení i ti více zkušení specialisté.  

Na úvod je třeba říct, že SEO čili optimalizace pro vyhledávače, je běh na skutečně dlouho trať. Získat skvělé umístění není snadné, není to jenom o pár klíčových slovech a pravidelné aktualizaci webové stránky, je to o vícero faktorech, které hrají velkou roli. Už dávno neplatí, že internetové vyhledávače se dají různě oklamat. Dnes jsou chytřejší než kdy jindy, jsou vybaveny dokonce prvky umělé inteligence, taktéž používají technologie strojového učení. Pokud tedy chcete uspět, je opravdu třeba dělat SEO poctivě. Hlavně se nesnažte podvádět, protože byste se za to mohli octnout až na samotném konci ve výsledcích vyhledávání.  

Abyste se SEO mohli takřka pyšnit, prozradíme vám několik tipů, které alespoň z počátku rozhodně oceníte.  

Tipy pro on-page optimalizaci 

V on-page kategorii najdeme faktory, které ovlivňují SEO ze stránky, z webu, nikoliv zvenčí. Patří sem kvalitní obsah, validita kódu, také používání meta description či kvaita struktury kódu. Aby to po stránce on-page faktorů bylo kvalitní, je třeba vytvářet především unikátní a poutavé titulky, do nichž ideálně přidáte i hlavní klíčové slovo. Také se vyplatí pracovat se synonymy a publikovat delší texty minimálně o tři sta znacích.  

Tipy pro off-page optimalizaci 

Je načase se přesunout k off-page faktorům a tipům, jak na tuto optimalizaci. Do kategorie off-page faktory patří například důvěryhodnost webu, sociální signály nebo historie webu či zpětné odkazy na stránku. Aby byla tato optimalizace kvalitní, měli byste se vyhnout nekvalitním zpětným odkazům, které jsou například z nerelevantních stránek. V ideálním případě byste se měli vynasnažit získat zpětné linky z autoritativních stránek. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.