grafika

Správná grafika je základ dobrého webu – jak na ni?

Pokud trávíte každý den nějaký ten čas na internetu, většinou se stává, že si všimnete změn, které proběhnou na webu, který denně čtete. Jedná se vždy hlavně o změnu rubrik nebo například o změnu vzhledu stránky. To vás totiž ťukne do očí jako první. Nový vzhled stránky však nikdy není na škodu, pokud však je stále tak přehledný a zřetelný, jako tomu bylo předtím. Některé weby se bohužel rozhodují pro nové designy jejich stránek, ale není to v konečném důsledku něco, čím by se mohli chlubit, protože se bohužel ukvapí pro špatný vzhled, který jenom odláká čtenáře.

Správný zřizovatel webu nebo správný SEO konzultant moc dobře ví, že grafika webu je podstatná, ale nesmí se to s ní přehánět. Na jednu stranu všeho moc škodí, proto raději zůstaňte u té osvědčené grafiky, která vždy přiláká řadu čtenářů, než abyste ji museli měnit od základů a odehnat si tak ty nejvěrnější čtenáře, kteří jsou pro vás samozřejmě výdělkem. Nicméně je nutné si uvědomit i to, že mírné změny neuškodí, protože drobné novinky a inovace jsou většinou vždycky dobré.

Pakliže se teprve do webové grafiky pouštíte, pak vám poradíme, jak na ni. Správná grafika je základ dobrého webu, a tak se na ni soustřeďte a přilákejte tak své možné klienty.

Jak na takovou správnou grafiku?

Většina začátečníků si nejdříve udělá nějakou svou grafiku ve photoshopech, což je asi nejjednodušší, protože si snadno zvolíte barvu, nadpisy, styl písma a podobně. Poté je však dobré si začít grafiku dělat v nejrůznějších programech, o nichž se dočtete mnoho recenzí na internetu, které vám tak pomohou vybrat si ten nejlepší program. Pokud se bojíte, že byste se v něm ztratili nebo nevyznali, není se čeho bát, protože většina takových programů má v sobě i manuály, které lehce navedou bod po bodu k velice dobrému vzhledu stránky. Využívejte však také nejrůznějších šablon. Ty jsou také skvělé a hlavně jsou poutavé. Nezapomínejte ovšem i na to, že grafika je hra, proto si s ní hrajte. Vymezte si svůj čas a pohrajte si nejen s písmem a s pozadím, ale také i s rubrikami nebo s ikonami. Právě na takových detailech se totiž správná a kvalitní grafika zakládá.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.