WordPress SEO tipy pro začátečníky

WordPress SEO tipy pro začátečníky

Rozhodli jste se, že se vrhnete do světa SEO? SEO je poměrně věda, v překladu to znamená optimalizace pro vyhledávače. V praxi to pak vypadá tak, že díky správně provedenému SEO bude web, o něhož se staráte, mezi prvními výsledky vyhledávání. Jelikož je dnes internetu něco, bez čeho si neumíme představit život a celý okolní svět, je dobré rozhodnutí začít se o svět SEO zajímat.  

Abyste svůj web či internetový projekt dostali mezi první výsledky vyhledávání, je třeba znát SEO techniky a triky. Pozor však na takové, které jsou internetovými vyhledávači penalizovány. Pokud se rozhodnete pochopit svět SEO, máme pro vás několik SEO WordPress tipů. Ocení je hlavně začátečníci.  

Nejdříve si nastavte trvalé odkazy 

Pokud se rozhodnete vytvořit web v redakčním systému WordPress, doporučujeme vám nastavit si hned trvalé odkazy neboli takzvané permalinky. Jedná se o formát názvů jednotlivých příspěvků v URL. Doporučujeme si nastavit samotný název příspěvku, ne zbytečně dlouhé adresy, které obsahují hromadu čísel nebo písmen. Pokud chcete přidat navíc rubriku před název příspěvku, tak to také nevadí.  

Obrázky jsou mocné 

Každý článek by měl mít svůj obrázek. I dnes se často hledá konkrétní téma či text skrze obrázky. Pokud chcete obrázek nahrát jako úvodní obrázek daného textu, nezapomeňte soubor přepsat, a to hlavně v administraci WordPressu. Vyplnit se musí nejen název obrázku, ale také alternativní text, kde bude stručný popis obrázku.  

Pomoct může SEO plugin 

Abyste zjistili, jestli je text po SEO stránce dokonalý, vyplatí se stáhnout si SEO plugin. Vystačíte si s kvalitním pluginem WordPress SEO by Yoast. S tímto pluginem se dá dělat spousta věcí, například je možné nastavit klíčové slovo nebo meta data. SEO pluginy ocení nejen začátečníci v oboru, ale také profesionálové.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.