Vlastnosti copywritera

Jaké vlastnosti potřebuje copywriter a co je náplní jeho práce?

Být copywriterem to je dělat profesi budoucnosti. V současné době se neustále mluví o tom, že firmy budou díky nedostatku zaměstnanců donuceny investovat do robotů, což by způsobilo úbytek pracovních pozic. Pozice copywriter  by však zůstala, protože zatím žádní roboti neumí to, co copywriter, a sice tvoři poutavé texty, které čtenáři čtou denně na internetu či na sociálních sítích. Profese copywriter je tedy skvělé povolání, které ale není pro kohokoliv. Velice často je copywriter součástí SEO, které potřebuje každá webová stránka. Copywriter potřebuje mít jisté vlastnosti, které mnoho lidí nemá. Jaké vlastnosti tedy potřebuje mít?

Vlastnosti copywritera:

  • kreativita, nápaditost
  • perfektní znalost českého jazyka
  • rychlost

Hlavním předpokladem každého copywritera musí být rychlost. Mnohdy se totiž stává, že při psaní textu dojde k tomu, že myšlenka je rychlejší než sám copywriter. Je tedy nutné sepsat myšlenku dřív, než opustí hlavu. Zároveň je nutné ji napsat kreativně, čtivě, nápaditě, protože jenom takové texty jsou na internetu čtené.

V současné době jsou lidé čtenáři titulků, proto musí být atraktivní především titulek. Následuje vzhled samotného článku. I když jsou čtenáři nadšení z titulku, může je odradit délka článku. Je dobré článek rozdělit do několika odstavců, které budou nadepsány poutavým podtitulkem. K atraktivnímu vzhledu dopomohou také odrážky, číslovky nebo jiné symboly.

Velice důležité je, aby copywriter ovládal český jazyk, a to perfektně. Nikdo nečte texty plné chyb, pokud je tedy nemá za úkol opravit.

Náplň práce copywritera:

  • PR texty
  • články do magazínů
  • e-mailová korespondence
  • editace e-shopů
  • otextování e-shopů

Náplní práce copywritera je psaní poutavých a čtivých textů. V tom spočívá to hlavní. Texty, které píše, mohou mít různý charakter. Může se jednat o typické reklamní texty, ale také to mohou být články na internetové magazíny. Může se zaměřovat i na e-shopy, které otextuje a které následně edituje.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.