Jaký je rozdíl mezi českými a zahraničními weby

Jaký je rozdíl mezi českými a zahraničními weby? Moc mezer!

Pokud máte své vlastní webové stránky, moc dobře víte, jaká je kolem nich práce. Mnoho lidí si myslí, že je naprosto jednoduché spravovat takový web, ale není to ani zdaleka tak jednoduché. Není to snadné hlavně proto, že české weby mají hromadu mezer v SEO, na které celá řada lidí mávne rukou. A právě mezery, které mají české weby, jsou bohužel to, co odlišuje české weby od těch zahraničních. Zahraniční weby sice taky mají své mouchy, ale mají je v daleko nepodstatnějších věcech.

Jestli jste tedy vlastníkem webu či se staráte o web někoho jiného, ne nutné, abyste se orientovali v tomto SEO světě. Neustále přibývá celá řada novinek, které mohou, ale taky nemusí ovlivnit vaši práci.

Například nyní se mezi hlavní faktory řadí rychlost webu. Weby, které jsou načítány do tří vteřin vyhledávač (například Google) upřednostňuje před ostatními. Stejným způsobem jsou upřednostňovány i weby, které mají mobilní verzi.

To jsou naštěstí věci, na které si SEO specialisté provozující české webové stránky dávají pozor. Na co si však pozor nedávají, jsou následující věci.

• kvalita webu

V poslední době se všichni zaměřují jenom na zpětné odkazy, ale tím, jak se zaměřuje pozornost jenom na ně, tak se odvrací pozornost od věcí, na které bychom měli hledět především – například na kvalitu webu. Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitější je nadpis, protože lidé jsou zkrátka čtenáři titulků, ale není to tak úplně pravda. Jistě, nadpis musí být vždy poutavý a úderný, ale musí se dbát i na obsah, který určuje kvalitu samotného webu.

Proč je obsah důležitější než zpětné odkazy?

Samozřejmě, zpětné odkazy jsou důležité, ale mnohem důležitější je obsah. Například takové PR texty – přece jenom se chce, aby byly sdíleny, protože jinak tento reklamní text nemá smysl. Jestli ale není PR text kvalitní obsahem, tudíž neobohacuje samotného čtenáře, není sdílený, tudíž nemá žádnou hodnotu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.