Jakých chyb se dopouštíme při tvorbě webu?

Jakých chyb se dopouštíme při tvorbě webu?

Mnozí lidé si myslí, že vytvořit web je naprosto snadné. Jenže ono to tak není. Pokud si přejete rozjet byznys ve formě webových stránek, raději si je nechejte vytvořit od profesionálů, kteří se tímto zabývají. Pravdou totiž je, že se jen tak vyhnete chybám, jež vám mohou webovou stránku spíše shodit než vyzdvihnout. Pokud přece jen chcete rozjet svou vlastní webovou stránku, kterou si taky sami stvoříte, pak doporučujeme vyhnout se níže uvedeným chybám.  

Na internetu dnes existuje miliarda webů, ne-li více. Každý web je jiný, jedinečný. V obrovském množství webů bychom však našli jenom pár, které jsou naprosto dokonalé a bez jakýchkoli chyb. Víte, jaké chyby se nejčastěji na webech vyskytují a jakých chyb se dopouštíme, když tvoříme svůj vlastní web? 

Web tvoříme bez cíle a plánu 

Pravdou je, že web nemůžeme tvořit jen tak – bez cíle a bez plánu. Tak to zkrátka nefunguje. Webovou stránku musíme vytvářet za určitým účelem. Pokud web vytvoříme jen tak, když nevíme, co s ním, jde to z webu cítit. Než se tedy pustíte do tvorby webu, doporučujeme si zodpovědět několik otázek, a sice pro koho web děláte, jak by měl vypadat, jaký obsah chcete návštěvníkům/čtenářům přinášet a také jaké jsou vaše cíle.  

Web tvoříme v mnoha barvách 

Dnes nejsou moderní weby, které jsou ve všech barvách duhy. Spíše uděláte dobře, pokud webovou stránku vytvoříte v jemném duchu. Vyhněte se nadbytečnému množství barev, které navíc spolu nijak neladí. To jenom sníží přehlednost stránky a odtáhne to i pozornost čtenáře, případně obyčejného návštěvníka.  

Web má neužitečný obsah 

Pokud si chcete udržet čtenáře, pak jim musíte dodávat obsah, který je pro ně užitečný a který ocení. Pravidelně proto publikujte zajímavé texty, aktualizujte i starší obsah, protože i to se započítává do atraktivity.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.