Překvapivá fakta o SEO, která překvapí i zkušeného specialistu

Překvapivá fakta o SEO, která překvapí i zkušeného specialistu

Zabýváte se tvorbou webových stránek nebo jejich optimalizací? Pak jistě víte, co v tomto SEO světě frčí, na co se při práci zaměřit a co může zvýšit rychlost webové stránky klienta. Ale i v této branži existují naprosto jedinečná, doslova až fascinující fakta, o kterých nejeden zkušený specialista neví. Pojďme nahlédnout pod pokličku světu, jemuž nerozumí každý. 

Úvodem stojí za to říct, co to SEO vlastně je. Mluvíme o optimalizaci pro vyhledávače, díky které se webová stránka dostává nahoru ve výsledcích vyhledávání. Úkolem zkušeného SEO specialisty je dostat stránku klienta mezi první položky ve vyhledávání, čímž logicky poroste také návštěvnost. Ale nyní už k oněm faktům.  

Zajímavá fakta ze světa SEO 

  • Věděli jste, že více jak čtyřicet procent celého obratu firmy putuje pouze z organického vyhledávání? Čili dostat se na první příčky je opravdu klíčové. 
  • Věděli jste, že více jak padesát procent veškeré návštěvnosti přichází právě z organického vyhledávání?  
  • Za první pozice ve vyhledávání si mnohé firmy platí. Věděli jste, že za vlastní SEO společnosti ze Spojených států amerických utratili jenom za jeden jediný rok přes 64 miliard dolarů? 
  • Za SEO utrácí firmy co měsíc, aby si udrželi svou pozici ve vyhledávání. Většina firem nepřesáhne hranici pěti tisíc dolarů. 
  • Zaměřit se na lokální SEO se vyplácí. Podle dostupných statistik čtyři z pěti uživatelů využívají pro nalezení lokálních informací právě lokální vyhledávání.  
  • Lokální vyhledávání se také projevuje na ziscích společnosti. Věděli jste, že až pětašedesát procent lidí nakupuje na základě svých aktuálních emocí? 
  • Bezmála osmdesát procent uživatelů chytrých telefonů hledají, koho navštívit v blízkém okolí, k čemuž jim také dopomáhá lokální SEO. Opravdu se na něj zaměřte. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.