SEO v roce 2019. Čemu věnovat pozornost?

SEO v roce 2019. Čemu věnovat pozornost?

Založit si vlastní webovou stránku je jedna věc, ale udělat z ní stránku, která bude optimalizovaná pro vyhledávače, která bude výdělečná a z níž se stane bezvadná reklamní plocha? To neumí jen tak někdo. To umí zejména SEO specialisté, kteří se přesně na to zaměřují. A právě oni by měli mít neustále na paměti novinky, které se s tímto oborem pojí. A kupodivu takových novinek je nespočetně, vždyť se jeden rok překlenul v druhý. Víte, čemu konkrétnímu máte věnovat svou pozornost letos? 

Stejně jako vloni, tak i letos čekají svět SEO zbrusu nové výzvy. Ne všechny jsou novinkou, některé jsou staré známé postupy, na kterých se bude pracovat i nadále. Pojďme si tedy říct, čemu konkrétnímu v roce 2019 věnovat pozornost. 

Stále se soustřeďte na mobile-first-index 

Mobilní verze webových stránek, jinými slovy mobile-first-index, je to, na co se i letos musíte zaměřit. Pokud jste opomněli vloni webovou stránku připravit i pro mobily, udělejte to nyní. Weby, které nebudou mít svou mobilní verzi, nebudou vyhledávači podporované. Webové stránky bez mobilní verze nebudou ve vyhledávačích kvalitní a výrazně se díky tomuto kroku posunou ve výsledcích vyhledávání.  

Stále dbejte na obsah 

Samozřejmě se už nějaký ten pátek ví, že se na obsah musí neustále dbát. Obsah je král, tak se to tedy říká ve světě SEO. Zejména Google má rád vyčerpávající a kvalitně napsané články, proto na ně klaďte důraz a začněte spolupracovat s kvalitními copywritery, kteří budou vaše webové stránky plnit zajímavým a atraktivním obsahem, díky kterému se posunete ve výsledcích vyhledávání zase výš.  

Hlasové vyhledávání trendem roku 2019 

K populárním trendům patří zejména hlasové vyhledávání, na které se nyní bude brát ohled. Letos se má hlasové vyhledávání velmi oblíbit, tak se na něj připravujte.  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.