WordPress

Top pět užitečných pluginů pro WordPress

Založit si své vlastní webové stránky dneska není nic těžkého. V současné době se jedná o zhruba několikahodinový proces, během kterého si zakoupíte vše, co potřebujete, také nainstalujete redakční systém. Nejčastěji instalovaným redakčním systémem je WordPress, který je poměrně snadný na ovládání, je přehledný. Přímo do něj si nainstalujte celou řadu užitečných pluginů, aby webová stránka byla ještě trochu bezpečnější a pracovalo se na ní lépe.

Samozřejmě existuje nespočet množství pluginů, které je možné nainstalovat do redakčního systému WordPress. My se seznámíme jen s top pěti pluginy, které jsou opravdu užitečné.

• Akismet

Abyste zabránili příchodu spamů, doporučujeme si stáhnout plugin Akismet. Plugin se bude prohrabávat tunou spamů za vás, mnohé spamy bude mazat automaticky. Zaměřuje se zejména na spamy v komentářích, ale samozřejmě to nejsou jedné spamy, kterých vás zbaví.

• NextGEN Gallery

Hledáte galerii pro WordPress, která je opravdu šikovná a také snadná? Už dál nehledejte, využijte NextGEN Gallery, což je skvělý plugin, který výrazně usnadní práci s galeriemi.

• Google XML Sitemaps

Dalším v pořadí je zajímavý plugin Google XML Sitepams, který činí webovou stránku přehlednější pro internetové vyhledávače. Vyhledávačům díky tomuto pluginu trochu ulehčíte práci.

• WP-Optimize

Snížit datový objem vaší stránky lze lehce, a to díky pluginu WP-Optimize. Plugin snižuje datový objem vaší stránky zcela automaticky, staré verze článků automaticky maže stejně jako spam, který se nejčastěji hromadí v komentářích.

• Google Analytics for WordPress

Pokud chcete mít přehled o tom, kolik návštěvníků chodí na vaši stránku, z jakého zdroje lidé chodí či kolik lidí se na vaši stránku vrací, doporučujeme využít Google Analytics for WordPress. Zkrátka a dobře propojíte svůj web se službami Google.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.