Trendy ve světě webdesignu. Jak docílit atraktivních stránek?

Trendy ve světě webdesignu. Jak docílit atraktivních stránek?

Založit si vlastní webovou stránku je jedním z klíčových kroků vedoucích k úspěchu podnikání. Tato webová stránka by měla být bezesporu reprezentativní, měla by být hezkého designu, aby zaujala na první dobrou, ale zároveň by měla být dostatečně funkční, čistá a se zajímavým obsahem. Zejména pokud si webovky děláte sami, nabízí se otázka, jak dosáhnout opravdu funkčních stránek. Nechte se vést několika tipy. 

Hlavně žádný chaos 

Je zapotřebí si uvědomit, že stejně jako v běžném životě, i ve světě webdesignu, respektive internetu platí, že první dojem je nejdůležitější. Pokud se vám nepodaří vykouzlit dobrý první dojem, lidé pravděpodobně z vašich stránek odejdou a nebudou si ani zjišťovat, jestli jste dobří či nikoliv. Váš web je vaší nejlepší propagací, tak na to myslete. Proto se nesnažte lidi hned na první dobrou zaujmout chaosem, vyhrává přehlednost a super struktura. A to je trend, který v tomto světě pravděpodobně nikdy nezestárne. 

Interkativita pro zaujetí pozornosti 

I když je pravdou, že první dojem je klíčový, pokud se chcete dostat naprosto pod kůži uživateli, sázejte na interaktivní prvky. Nebuďte pasivní na svých webech, probouzejte v lidech touhu se zapojit, ať už s stáhnout e-book zdarma, nebo ponechat váš e-mail pro odběr novinek. Interaktivní prvky přidávají webu na dynamice, na kterou se poté jen tak nezapomene. 

Buďte originální 

Používat fotografie z fotobanky, na tom sice není nic špatného, na druhou stranu to není výhra v loterii. Ve světě webdesignu poráží originalita fotobanku, tak na to myslete. Je to něco jako upřednostnit kvalitu před kvantitou.  

Navíc volba osobních fotografií vzbuzuje větší důvěryhodnost a opravdovost. 

Responzivita je klíčová 

Ať už však bude váš web vymazlený po stránce designu do sebemenšího detailu, pamatujte na responzivitu. Pokud nebude plně funkční na mobilních zařízeních nebo tabletech, zbytečně vás to stojí zákazníky, navíc vás ani Google nebude hodnotit zrovna sympaticky. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.