Novinky na seznamu

Už jste si všimli novinek v Seznam vyhledávání?

V současné době žijeme v době internetu. Na internetu trávíme skutečně hodně času, člověk by řekl, že takto plýtváme svým volnem. Ovšem internet není jenom o sociálních sítích, ale taky je díky němu život jednodušší – komunikace je rychlejší, rychlejší je taky nakupování nebo se přes internet dá rozjet skvělý byznys. Ať už má internet nevýhod, kolik jenom chce, přece jenom má i celou řadu výhod – bez internetových vyhledávačů, jako je například Seznam.cz nebo Google, bychom mnohdy nikdy nenašli odpovědi na otázky, na které odpovědi hledáme.

Takové vyhledávače se však musí neustále snažit o to, aby byly lidem užitečné, aby byly moderní, aby držely krok s dobou. Pokud totiž budou zastaralé, málokdo na ně zavítá. Proto se například takový Seznam rozhodl přijít do nového roku s kupou novinek, kterou lidé rozhodně ocení.

• Hudba

Novinky nastaly hlavně u hudby. Podle všeho lze aktuálně pustit hudbu přímo z vyhledávačů z výsledků vyhledávání. Stačí tedy jenom zadat interpreta a název písničky a hned se vám objeví video, které si jedním kliknutím můžete spustit. Přesně tak to v nedávné době udělal i Google a Seznam.cz se nejspíše nechal inspirovat.

• Firemní vizitky

Kromě hudby se setkáte s takzvanými firemními vizitkami. Jedná se opět o něco, co bylo okopírováno z Googlu – je to totiž to stejné, jako je na Googlu „local knowledge panel“, což najdete na pravé straně výsledků vyhledávání.

S těmito vizitkami se však zatím setkáte jenom u desktopového vyhledávání, dosud se totiž verze pro mobilní zařízení testuje.

Kromě toho se nechal Seznam.cz inspirovat Googlem i v tom, že v bočních informačních kartách najdete informace o fotce a o tom, co na fotce je. Lehce se tak dostanete k informacím o rostlině, o zvířatech nebo o čemkoliv, co vás zajímá. Zdroji je klasicky Wikipedie, ale i Obrazky.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.