Stránky bez mobilního indexu

Jak to bude se stránkami bez mobilního indexu?

Pokud sledujete svět SEO, určitě si vzpomínáte, že se vloni hodně mluvilo o rychlosti a o nutnosti mít stránku přizpůsobenou pro mobilní zařízení. Byla to dvě témata, která byla skutečně hojně rozebíraná, kolem kterých se točils celý loňský svět SEO. Jelikož je tu nový rok, je načase se zabývat otázkou, jestli to weby skutečně dodržely či nikoliv.

Rychlost – to bylo jedno z témat, které se vloni v SEO světě řešilo. Webové stránky se musely načítat do tří vteřin – ty, které byly rychlejší, se logicky upřednostňovaly. Aby si tak majitelé webů nepohoršili, museli se tomuto podřídit, tudíž se už nyní málokdy setkáte s webem, který se vám do pár vteřin nenačte.

Mobilní index – to bylo druhým tématem, kolem kterého se točil loňský svět SEO. Každá stránka musela být přizpůsobena pro mobilní zařízení, jinak se mluvilo o jistém postihu, který by nastal. Jak to tedy je? Budou stránky, které ještě nemají mobilní index, skutečně postihnuty či nikoliv?

Zatím vše zůstane bez postihu

Ze současných informací vyplývá, že zatím stránky, které nejsou připraveny pro mobily, zůstanou bez postihu. Zatím totiž ne všechny stránky mohou přejít do mobilního indexu, proto je třeba dát ještě trochu času. Google si sice myslel, že to půjde jako po másle, ale ukázalo se, že skutečně ne všechny webové stránky jsou schopné během lusknutí prstů do mobilního indexu přejít.

Dokonce vyjde i článek od Googlu na toto téma

Mnoho webových stránek vlastně ani neví, co by všechno měly stránky splňovat v tomto mobilním indexu. Proto se Google rozhodl, že vydá brzy nějaký strhující článek, v němž by mělo být obsaženo všechno, co požaduje, co by měla stránka splňovat a podobně. Tento článek tedy bude pojednávat pouze o mobilním indexu, tudíž by měli být na pozoru hlavně ti, kteří ještě webovou stránku přizpůsobenou nemají.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.