Vyděláváme na svém webu

Vyděláváme na svém webu pomocí Google AdSense

Když si někdo vytvoří svou vlastní webovou stránku, očekává od ní, že mu bude vydělávat a že si dotyčný bude žít jako v pohádce. Ono však není tak snadné vydělávat si pomocí webových stránek. Je za tím spousta práce. Samotné vytvoření webu je to poslední. Důležité je, aby web byl navštěvovaný, za čím stojí klíčová slova a optimalizace webu pro vyhledávače. A až je web čtený, je možné na něm vydělávat. Ovšem existuje způsob, jak na své webové stránce můžete vydělávat rovnou, i když není web ještě navštěvovaný tisíci lidmi denně. Jde to totiž pomocí Google nástroje zvaného AdSense.

AdSense – to je dnes velmi populární způsob, díky němuž je možné vydělávat si peníze pomocí webových stránek. Princip spočívá v reklamě, která bude pomocí Googlu umístěna na vaše webové stránky, a pokaždé, když někdo přes váš web na reklamu klikne, dostanete za to odměnu. Její výše vždy záleží na tom, v jakém odvětví se firma pohybuje.

Google AdSense je velmi důmyslný nástroj, který umožňuje i začátečníkům v oboru vydělávat si na svém perfektně vytvořeném webu. A aby reklama skutečně vydělávala, aby na ni lidé klikali jako o život, poradíme vám, co pro to udělat.

Důležité je zbarvení reklamy a vašeho webu

Barvy dělají dojem a zaujmou. Je proto nutné dbát na barevnost webu, s ní souvisí i barva reklamy. Pokud bude barevné schéma reklamy podobné jako barva webu, lidé na bannery budou rychleji klikat. Funguje to stejně jako odkazy, které jsou umístěny v reklamních textech. Jelikož nejsou tak výrazné, nebijí přímo do očí, leckdo na ně klikne i omylem. A v tom je to kouzlo. Hrát na omyly a náhodná kliknutí se v této branži vyplácí.

Neputujte s reklamou, připevněte ji na jedno místo

Pokud AdSense reklamu přichytíte na jedno místo, je pravděpodobné, že bude ihned brána jako součást vašich stránek, což nebude vašim návštěvníkům vadit a budou stránku stále navštěvovat. Pokud budete s reklamou neustále putovat, pokud ji neupevníte na jedno místo, může reklama působit až nuceně.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.