Wix vs. WP. Co preferujete vy?

Wix vs. WP. Co preferujete vy?

Rozhodli jste se založit si on-line magazín? Pokud ano, budete se muset rozhodnout pro jeden internetový editor, respektive redakční systém. Těch je aktuálně k dispozici nespočetně mnoho. Abyste však výběr měli o něco snazší, přinášíme vám dvojici, mezi kterou se rozhoduje drtivá většina majitelů webů. Dalo by se říct, že mezi jednotlivými internetovými editory se vedou nekonečné boje. O jakých konkrétních editorech je řeč? Konkrétně o Wix a o WordPressu.  

Určitě jste již slyšeli o obou z nich. Otázkou ale zůstává, jaký redakční systém tedy preferujete? Dáváte přednost WP nebo Wixu? Zatímco někteří mají hned rozhodnuto a jasno, jiní o jednotlivých editorech přemýšlí. Proto se na oba dva pojďme podívat a zjistit, jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly.  

Wix vs. WP 

V současné době existují miliony webů, které jsou založeny na redakčních systémech Wix a WP. U Wix se využívá především placená verze, skrze kterou je možné navrhnout i sebevíc pokročilý web. Co se týče WP, v tomto případě se využívá především bezplatná verze, která plně postačuje. U WordPressu se najde spíše jen několik pluginů, které jsou placené.  

Rozdíl tkví v šablonách 

Obrovský rozdíl najdete v šablonách. Zatímco šablony od WP zkrátka znáte, protože na nich funguje nespočetně mnoho webových stránek, šablony od Wix pro vás budou milým překvapením. Jsou přece jenom kvalitněji zpracované, protože pochází z rukou opravdu zkušených vývojářů.  

WP zase vyniká v editaci 

I když se nyní může zdát, že je lepší internetový editor Wix, není tomu tak. V editaci totiž příliš nevyniká. Je určen především pro obecné weby, jimž nenabízí příliš možností formátování. WordPress je v tomto daleko flexibilnější a nabízí uživateli daleko více možností než zmiňovaný internetový editor Wix. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.