Google má na zádech pokutu

Google má na zádech pokutu

Velké americké společnosti prakticky neustále čelí mnoha pokutám a průšvihům. A Facebook je toho zářivým důkazem. Ovšem nejen společnost mající pod sebou nejrozšířenější sociální sítě světa však musí hradit sankce, které svou sumou sahají do vysokých výšin. Ani Google není nejsvatější, a to už je co říct. Není tomu tak dávno, co i této americké společnosti byla udělena nemalá pokuta, která se rovnala půl miliardě eur. K udělení došlo ve Francii. 

Google a jeho mateřská firma Alphabet za sebou mají poměrně dobrý rok. Pomineme-li onu pokutu, ke které v nedávných měsících došlo ve zmiňované Francii. Pokutu rovnající se půl miliardě eur musel Google uhradit za neshody s médii, se kterými se však paradoxně zkoušel domluvit. Holt, někdy to domluvou řešit nelze. 

Pokuta nepřišla v nejlepší době 

I když si mnozí jistě řeknou, že takových pokut ještě bude, ve skutečnosti tato přišla v poměrně špatné době. V době, kdy politici velice tlačí na internetové platformy a kompenzují mediální domy za jejich dosah, díky němuž si udržují uživatele.  

Jinými slovy nyní prakticky každá taková společnost čelí velké vně kritiky, zejména pokud odemyká placený obsah.  

Pokuta byla udělena i přes domluvu 

Jak již bylo zmíněno, Google se snažil domluvit se. Jenže ani domluva v tomto případě nebyla nijak nápomocná. I když vše bylo vedeno v klidném duchu, společnost pokutu rovnající se půl miliardě eur zaplatit musí.  

Google se však k této věci rozhodl přistoupit ,,dospěle” a poznamenal, že cíl zůstane stejný. Zohlední se připomínky i požadavky francouzského úřadu pro hospodářskou soutěž a upraví se nabídky.  

Podle všeho se měl Google provinit tím, že vyjednávat o nové podobě autorských práv, z nichž vyčlenil fotografie a některá konkrétní média. Technologický gigant tak kromě pokuty nyní čelí ultimátu a musí vše dát znovu do starých známých zaběhnutých kolejí. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.