Novinky seznamu

S čím přišel Seznam v loňském roce?

Loňský rok byl opět velice zásadní. Opět se přineslo mnoho změn, a to do mnoha odvětví. Zaznamenali jsme celou řadu změn v politice, ale i ve finanční oblasti. Změny a novinky se objevily i ve světě SEO, ale o tyto novinky se zajímali především ti, kteří v tomto světě fungují a kteří se o svět SEO celkem zajímají. Pokud jste SEO novinky loňského roku propásli, vyjmenujme si ty nejdůležitější: důraz se začal klást hlavně na mobilní vyhledávání a hlavně weby by měly být od minulého roku v mobilní verzi, protože jenom tak budou upřednostňovány před ostatními weby, dále se začal klást důraz na hlasové vyhledávání. O řadu novinek se však zasloužil i náš český vyhledávač Seznam.cz.

Seznam.cz se může pyšnit celou řadou novinek, i když většina z nich je bohužel jenom kopií změn, které zavedl v loňském roce jeho konkurent zvaný Google. Jestliže však upřednostňujete stále Seznam před Googlem, určitě jste zaznamenali několik novinek. Některé jste si osvojili hned, s jinými stále bojujete.

Co zvládl Seznam v loňském roce?

  • nový limit na velikost souboru
  • rychlejší vyhledávání
  • přehlednější vyhledávání
  • nový Seznam Webmaster Tools
  • medailonky politiků

Mezi hlavní novinky patří výše zmiňovaný limit na velikost souboru. Ten byl během loňského roku navýšen, a to na 50 MB. Kromě toho se výrazně upravily Obrázky – je zde nová relevance. Velice pozitivní je to, že vyhledávání na Seznamu je aktuálně mnohem čistší a hlavně rychlejší a přehlednější  – je hlavně bez screenshotů, což ocení většina z nás.

Seznam se taky rozhodl v loňském roce vydat nový Seznam Webmaster Tools, dále díky volbám začal zobrazovat i medailonky politiků, a to i se skórem pravdivosti jejich výroků, což jsme při volbách dost ocenili.

Mimo jiné Freshbot nyní stahuje zásluhou Dolores mnohem rychleji než dříve – zhruba 20x rychleji, tudíž je proces zpracování stránky kratší.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.