Copywriteři se učí od Stephena Kinga

Copywriteři se učí od Stephena Kinga aneb tipy k nezaplacení

Už jste někdy přemýšleli nad tím, kdo stojí za obsahem na webu, který je váš oblíbený? Za textem stojí takzvaný copywriter, což je člověk, který obvykle podniká na volné noze, ale samozřejmě není to podmínka. Dalo by se říct, že copywriteři jsou vlastně takoví spisovatelé. I oni píšou byť krátké příběhy, které musí dávat hlavu a patu. Také oni se musí vyhýbat mnoha věcem a chybám, které je mohou stát čtenáře. Nemůžeme se tedy divit tomu, že právě oni se učí od Stephena Kinga.

Jak jsme zmínili, copywriteři jsou takoví spisovatelé, proto je skvělé, že se učí od spisovatele daleko zkušenějšího, který má své čtenáře a který svými knihami doslova oslnil svět. I když Stephen King píše romány, copywriteři se mají od něj, co učit. Pokud jste zrovna vy copywriterem, přinášíme vám několik tipů, které jsou doslova k nezaplacení.

Čtěte, pomůže vám to

Každý copywriter by měl pravidelně číst. Čtení ho totiž posouvá dál, získává větší slovní zásobu. Stephen King je zastáncem názoru, že každá kniha, kterou člověk přečte, mu něco dá, něčemu novému ho naučí. Sám Stephen King čte neustále, čte v čekárnách, v divadle před představením, také na letištích a samozřejmě na záchodě. Sám ale upozorňuje na to, že knížky se nemusí jen číst, můžou se také poslouchat – znáte audioknihy?

Milujte svou práci

Pokud svou práci nemilujete, ale děláte ji například jen pro peníze, nemůžete se divit tomu, že vaše texty jsou nezajímavé, doslova vynucené. Práce musí být životním posláním, jen tehdy je práce kvalitně odvedená – na textech se navíc pozná, jak se pisatel v daný moment cítil.

Pozor na trpný rod

Nejeden spisovatel má rád trpný rod. Trpný rod však Stephen King označil, že je pro sraby. Podle něj je bezpečný, navíc naivní autoři mají pocit, že právě trpný rod dodá článku vznešenost, ale většinou se právě v trpném rodě skrývá důvod malého počtu čtenářů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.