Dokument z roku 2010 stále platí

Dokument z roku 2010 stále platí – bez toho SEO neporozumíte

Pokud trávíte poměrně hodně času na sociálních sítích, asi vás mnohdy zaskočí to, že weby nejsou tak dokonalé, jak by měly. To se stává většinou SEO konzultantům nebo těm, kteří weby tvoří, že hledají chyby na stránkách jiných, z nichž se učí a z nichž se inspirují. Dnes je oblast SEO poměrně oblíbená, jelikož svět internetu je zkrátka něco, bez čeho to nepůjde ani v příštích letech. Mít svou webovou stránku je tak vždy skvělý prostředek, jak si trochu přivydělat.

Jestliže se dáte na cestu SEO, není to ani zdaleka jenom o správě webů či o aktualizaci pro vyhledávače. To vše jsou jenom jakési banality, co vystihuje tuto profesi. Nejdříve musíte pochopit svět SEO, musíte se snažit, abyste měli ustavičně přehled. Je to jako u novináře – také musí mít neustálý přehled o tom, co se aktuálně děje ve světě. SEO konzultant si odborník v SEO oblasti usí neustále vědět, co se děje ve světě SEO.

A že novinek je co měsíc habaděj! Vždy po měsíci vznikají nejrůznější stránky, které pojednávají o tom, co se ve světě SEO stalo za poslední měsíc tak závratného. Většinou se jedná o novinky Googlu, protože Google jakožto dominantní vyhledávač se snaží si tuto pozici zkrátka udržet. Nyní například vyplynulo na povrch nejen mnoho nových inovací, ale hlavně se připomněl dokument s doporučeními z roku 2010, který má Google na svědomí. Pravidla a doporučení, které v tom roku udávaly, co to vlastně SEO je, jsou kupodivu ještě stále platná.

Už to máte pročteno?

Pokud se tedy toužíte zajímat a otáčet se ve světě SEO, tento dokument je povinný přečíst. Jeho pravidla a doporučení jsou stále relevantní, jsou stále aktuální a je opravdu dobré, abyste věnovali čas na pročtení tohoto dokumentu. Jedná se o publikaci Google – Search Engine Optimization Starter Guide, který vyšel před sedmi lety.

Tento pomocník je pro SEO odborníky mnohdy i odrazovým můstkem, díky kterému přijdete na to, co to vlastně SEO je.

Co všechno nám může dokument přinést?

Tento dokument z Googlu nám může přinést mnohé. Najdete v něm základní principy SEO, které neustále trvají, které se nijak nepozměnily za tu dobu, co uplynula. Mnoho SEO konzultantů je má na paměti, ale nikdy není na škodu si je přece připomenout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.