Štítky v Google obrázcích

Všimli jste si štítků v Google obrázcích?

Každý z nás má někdy chvilku, kdy se mu chce jenom brouzdat na internetu. Většinou jsou to chvilky, kdy máme mnoho věcí na práci, přesto nechceme pracovat – tedy prokrastinujeme. Právě prokrastinace nás mnohdy dovádí k tomu, že sedíme několik hodin nad naším telefonem a sledujeme aktuální novinky ve světě celebrit, sledujeme zábavná či vážná videa, ale stojím na místě, nezdokonalujeme se, neposunujeme se dál.

Právě v těchto chvílích nejen, že si prohlížíme videa na sociálních sítích, ale hlavně sledujeme různé obrázky, hlavně na internetu obecně. Obrázky nejčastěji pak vyhledáváme do nějakých referátů či se snažíme sdílet nějaké obrázky s povolenými právy na své vlastní webové stránky, abychom docílili trochu obohacení. Nicméně je nutné dodat, že pokud používáte k vyhledávání obrázků mobilní, chytrý telefon, pak jste se dočkali jisté změny. Postřehli jste ji taky?

Všimli jste si štítků?

Další novinkou, kterou do SEO světa přinesl Google, jsou štítky u obrázků v mobilním Googlu. Tyto štítky jsou naprosto skvělé, většinou jsou tyto štítky u receptů nebo u produktů či u videí. Štítky mnohdy obsahují celý recept nebo jsou štítky jako označení mnoha kategorií. Je to zkrátka poměrně dobré obohacení Googlu.

Často se stává, že Google přijde s novinkami, které nás naprosto nenadchnou, které jsou nám doslova ukradené. Nyní se však vyznamenal, musíme poznamenat. Toto je opravdu inovace, která je vkusná, je po designové stránce bez chyby a jistě bude využívána mnohými uživateli Googlu.

Najdeme je jenom u receptů?

Samozřejmě nejsou štítky jenom u receptů, ale najdeme je například i u různých gifů. Tyto štítky jsou realizovány na základě strukturovaných dat na stránce, gify umí tato inovace naprosto fantasticky rozpoznat. Je to opět jakési posunutí se ve světě technologií, to se musí nechat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.