Jak na efektivní linkbuilding

Jak na efektivní linkbuilding


Warning: Undefined array key "https://seo-24.cz/ziskat-kvalitni-zpetne-odkazy/" in /data/web/virtuals/168846/virtual/www/domains/seo-24.cz/wp-content/plugins/wpa-seo-auto-linker/wpa-seo-auto-linker.php on line 192

Linkbuilding pravděpodobně znáte jako své boty, pokud jste tedy SEO konzultantem či člověkem, který se v této branži pohybuje. Linkbuilding lze chápat jako budování zpětných odkazů. Jedná se o činnost, při které získáváte odkazy, které následně směřují na vaši webovou stránku. V SEO světě je to bezesporu jedna z nejdůležitějších metod, které vám zajistí umístění na vyšších příčkách ve výsledcích vyhledávání. I linkbuilding má však svá pravidla.  

Každý SEO specialista a SEO konzultant musí vědět, jak na efektivní linkbuilding. Jak jsme zmínili, i linkbuilding má svá pravidla. Ze všeho nejdůležitější je pamatovat na to, že důležitější je kvalita stránky, která na web odkazuje. Není důležité to, kolik zpětných odkazů získáte. Lze tedy říct, že čím kvalitnější stránka na vás bude odkazovat a bude ve vašem oboru, tím více se budete internetovým vyhledávačům líbit a tím vyšší pozici ve výsledcích vyhledávání získáte. Je to jednoduchá rovnice.  

Nabízí se však otázka, jak získat kvalitní zpětné odkazy 

Lze to přirozenou cestou 

Kvalitní zpětné odkazy můžete získat třeba přirozenou cestou, kdy na vaši stránku lidé odkazují sami, a to na základě vašeho zajímavého obsahu. Možná však nechcete spoléhat na přirozenou cestu a chcete získat zpětné odkazy sami a rychleji.  

Získáváme zpětné odkazy sami 

Zpětné odkazy můžete získat například tak, že svůj web zaregistrujete do katalogů. Na internetu aktuálně existují tisícovky katalogů, do nichž se můžete zaregistrovat. Buď se můžete zapsat do ověřených lokálních katalogů, nebo do globálních katalogů.  

Další možností, jak získat kvalitní zpětné odkazy, jsou samozřejmě reklamní texty čili PR články. Do článků, které jsou většinou zajímavé, se přidá odkaz směřující na váš web.  

Kromě toho můžete hodit své odkazy do diskuzních fór, kterých na internetu opravdu celá řada. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.