Google nechce indexovat stránky

Proč nechce Google indexovat stránky interního vyhledávání?

Každý měsíc se vám snažíme přinášet ty aktuální novinky ze světa SEO. Novinek je co měsíc opravdu mnoho, jen málokdo by se v nich vyznal. Ani tento a srpnový měsíc nebyl obraný o SEO novinky, které byste rozhodně měli zaregistrovat, pokud pracujete jako SEO konzultant nebo se zajímáte o webové stránky či podobně.

Opět se o nejvíce novinek zasloužil Google – jak jinak. Google je přece dominantní vyhledávač, tudíž si nemůže dovolit spadnout o místo níž jenom kvůli tomu, že by se snad rozhodl jeden měsíc neinovovat své služby. Neustále se tak snaží o inovace, které lidé podle něj ocení.

Nyní přišel například s náhledy u videí, což ocení hlavně ti, kteří milují svět Youtube nebo kteří milují sledování někdy vtipných, jindy vážných videí. Pokud však nepatříte k těmto video nadšencům, pak si tuto aplikaci můžete zakázat, tudíž se pro vás využívání Googlu nijak nezmění.

A co se děje v Googlu teď?

Pojďme si však zmínit další novinky společnosti Google. Nyní třeba Google přišel konečně s důvody, proč nechce indexovat stránky interního vyhledávání. Tyto důvody se z ničeho nic objevily na Twitteru a očividně je všem jedno, co si o nich pomyslí jiní. Podle Googlu je už delší dobu naprosto nežádoucí indexovat stránky interního vyhledávání, ale nikdo pořád netušil, proč. Nyní už všechna proč jsou zodpovězena, a to hned třemi důvody.

1) Jsou to stránky nízké kvality

2) Stránky bývají velice často prázdné

3) „soft 404“

Pojďme si důvody rozebrat

Výše uvádíme tři důvody, které byly na Twitteru zveřejněny. Stránky opravdu většinou bývají ve velice nízké, až mizivé kvalitě, to je pravda. Že bývají prázdné, to ví především Google. Nyní se však začalo spekulovat i nad čtvrtým důvodem, kterým je to, že stránky interního vyhledávání často generují duplicitní obsah, tudíž něco, co už někde (na kategorické stránce) je.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.