SEO v roce 2019 aneb tipy pro každého SEO specialistu

SEO v roce 2019 aneb tipy pro každého SEO specialistu

Stejně jako vloni, i letos přinášíme unikátní SEO tipy pro každého SEO specialistu a samozřejmě nejen pro něj. Být SEO specialistou vyžaduje mít obrovský přehled o tom, co se aktuálně děje ve světě internetovém, je nutné vědět, čím čtenáře zaujmout a co dostane webovou stránku na skvělou pozici ve vyhledávání. Letos se zaměřte na krapet něco jiného než vloni.

Na úvod je nutné říct, že stejně jako vloni se musíte i letos zaměřit na mobilní verzi každé webové stránky. Právě mobilní verze dokáže dostat webovou stránku na přední pozice vyhledávání. Při hodnocení webu se budou vyhledávače, konkrétně Google, zaměřovat na mobilní verzi prioritně. Vaším úkolem je tedy vytvořit mobilní verzi webu poutavou a obsahově nabitou.

Samozřejmě mobilní verze nejsou to jediné, na co se musí SEO specialisté zaměřit v letošním roce.

Lokální SEO jako další důležitá záležitost

Určitě víte, že se ve velkém začíná prosazovat mobilní vyhledávání před klasickým desktopovým vyhledáváním. I díky tomu je nutné zdokonalit své lokální SEO, zejména se zaměřte na aktuální polohy zákazníka. Doporučujeme například hackování SERPu s pomocí strukturovaných dat nebo případně využijte jiné podobné triky, které vám pomohou.

Ztratí se texty s nepodloženými informacemi

Jelikož se na internetu objevují čím dál více takzvané fake news, ubyde na internetu článků s nepodloženými informacemi, konkrétně články, které pojednávají o “zaručených tipech”, aniž by byl u nich uvedený autor nebo zdroj. Zejména Google v minulosti ukázal, že tento obsah se nebude rozmnožovat, tudy prý cesta nevede.

Ztrácet se budou texty zejména ze zdravotnictví.

Ať je web důvěryhodný

Díky neustále se množícím fake news je nutné vycházet vstříc principu E-A-T. Důvěryhodnost je nyní na prvním místě. Je právě váš web důvěryhodný?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.